Galaxy Buds vs Galaxy Buds Plus

Zaaita

Hectopat
Galaxy Buds almayı düşünüyorum ama 1 ay sonra galaxy buds plus geliyor sizce hangi ürün alınmalı. Yeni versiyon beklenmeli mi? Fiyat ne olur yoksa Galaxy Buds mı alınmalı? Yeni modelin eski modele üstünlükleri nelerdir? Sizce hangi ürün alınmalı?

Galaxy buds kullanıcısıyım. Bence tercihini buds ile yapman daha sağlıklı olur, benim bildiğim aralarında sadece batarya ve mikrofon farkı var. Yeni çıkacak Buds+ 1200 liranın altında olacağını zannetmiyorum. Tercih sizin.

Fiyatı 700-800 ise ve android cihazın 8 sürümü yada üstüyse airpods şuan 840 ₺ civarına sarılıyor. Daha önce icon x 2018 kullanıp sürekli tıkanma ve filtre sorunundan dolayı servis ile iş yeri arası mekik dokunmuştum. En son sattım kurtulup airpods 2. Nesil aldım. Olayları biraz farklı iç kulaklık değil airpods ama o kadar sıkıntı çekeceğime airpods alırım dedim ve memnunum. Satarken para etmedi bir de öyle bir detay var. Samsung telefon ve kulaklıktan sonra soğudum ikisinden de. Kulalığı apple yaptım sırada iphone var. Telefon için tercih meselesi ama kulaklığını önermem. Serviste benimle ilgilenen arkadaşta daha yeni çıkmıştı o zaman buds'lar, onu kullanıyordu ve bazı şikayetlerimi o da farkında olmadan yaşamıştı. Benden sonra o da servise sokacaktı.

Galaxy Buds s10 un yanında eşantiyon olarak verildiği için piyasada 450 tl civarına sıfır kutusu açılmammış bulabiliyorsunuz. Airpods ta yaklaşık 2 katı fiyata sahip bence buds almak mantıklı.
Fiyatı 700-800 ise ve android cihazın 8 sürümü yada üstüyse airpods şuan 840 ₺ civarına sarılıyor. Daha önce icon x 2018 kullanıp sürekli tıkanma ve filtre sorunundan dolayı servis ile iş yeri arası mekik dokunmuştum. En son sattım kurtulup airpods 2. Nesil aldım. Olayları biraz farklı iç kulaklık değil airpods ama o kadar sıkıntı çekeceğime airpods alırım dedim ve memnunum. Satarken para etmedi bir de öyle bir detay var. Samsung telefon ve kulaklıktan sonra soğudum ikisinden de. Kulalığı apple yaptım sırada iphone var. Telefon için tercih meselesi ama kulaklığını önermem. Serviste benimle ilgilenen arkadaşta daha yeni çıkmıştı o zaman buds'lar, onu kullanıyordu ve bazı şikayetlerimi o da farkında olmadan yaşamıştı. Benden sonra o da servise sokacaktı.
Galaxy buds kullanıcısıyım. Bence tercihini buds ile yapman daha sağlıklı olur, benim bildiğim aralarında sadece batarya ve mikrofon farkı var. Yeni çıkacak Buds+ 1200 liranın altında olacağını zannetmiyorum. Tercih sizin.
Sence bir sorun var kulaklıktan memnun musun? Alınır mı? Daha önce xiaomi airdots kullandım ucuz Bluetooth kulaklıklardan çok büyük farkı var mı? Müzik dinlemek amaçlı kullanacağım daha çok.

Galaxy Buds s10 un yanında eşantiyon olarak verildiği için piyasada 450 tl civarına sıfır kutusu açılmammış bulabiliyorsunuz. Airpods ta yaklaşık 2 katı fiyata sahip bence buds almak mantıklı.

Sence bir sorun var kulaklıktan memnun musun? Alınır mı? Daha önce xiaomi airdots kullandım ucuz Bluetooth kulaklıklardan çok büyük farkı var mı? Müzik dinlemek amaçlı kullanacağım daha çok.
Buds modeli icon x modelinin iyileştirilmiş versiyonu ama size dediğiniz paralara gelecekse tabi çinli ürünlere göre daha iyidir. Ses olarak sanırım bir tık daha düşüktü icon x modelinden, ama yalıtımlı olduğu için ortalama bir ses dışarıdan ses gelmeyince yeterli oluyordu bana. Üzerindeki dokunmatik jestler en çok özlediğim özellik, mesela yukarı aşağı jestleriyle ses açıp kısma yada tıklayarak durdurup başlatma sonraki parçaya geçme çok iyi özellikler. Kulak içi mantığı biraz fazla ama samsungta, yani fazla dibine girdiği için normalde diğer kulak içi kulaklıkları kullanırken terlemese bile bu kulaklıklarda maalesef terliyor yada nemlenip kir yapıyor. Zaten yaşadığım en büyük sorun da buydu. İçindeki filtreler kirden tıkanıp sesi geçirmeyi önlüyordu. 2-3 sefer yedek filtreler verdi servis, ortalama 1-2 haftada bir filtreleri değiştiriyordum. (bir kutu filtrede 6 adet filtre var yani 2'şerli takıldığında 3 kullanımda bitiyordu). 4. gidişimde direkt olarak veremeyecekleri ama servise giriş çıkış yaparsa yanında verileceğini söylediler tamam dedim diğer gün gidip aldığımda ellerinde olmadığını ama temizlediklerini söylemişlerdi. Yani 1 hafta kullansam tekrar tıkanacak ve 45 dakika yürüyüp servise bırakıp işe dönüp öbür gün tekrar gidip almam gerekecek diye direk olarak kutusunu kaldırıp satışa koydum 450'ye sattım 1-1.5 yıl önce. Bu tıkanma olayını araştır bence, zaten en büyük şikayet buydu o zamanlar. Youtube'dan arat ona göre satın al sana tavsiyem.

5 aydır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Ses kalitesi beni tatmin ediyor, şarjı ise gayet yeterli. Samsung s9 ve PC ile sıkıntısız çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı