Çözüldü Galaxy J5 SM-J500F LineageOS yüklemeye değer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Daha fazla  
Hocalarım elimde boşta duran bir adet Samsung Galaxy J5 SM-J500F telefon var Android sürümü yetersiz. Ben de LineageOS yüklemeye karar verdim şu an gerekli dosyalar iniyor. Onlar inerken ben de TWRP üzerinden sistem yedeğimi USB'ye aldım ve mevcut sistemi sildim.

Sizce bu telefona bunu yapmaya değer mi?

Çözüm
Hocalarım elimde boşta duran bir adet Samsung Galaxy J5 SM-J500F telefon var Android sürümü yetersiz. Ben de LineageOS yüklemeye karar verdim şu an gerekli dosyalar iniyor. Onlar inerken ben de TWRP üzerinden sistem yedeğimi USB'ye aldım ve mevcut sistemi sildim.

Hocam bende J500FN var. Annem hala LOS 16.1 ile rahatça kullanıyor, kesinlikle öneriyorum. Hafıza sorunu çözüldüğü gibi gereksiz uygulamalar ile boğuşmak zorunda kalmıyorsun.

@Elliot Türkinson bir de bu romu dener misin? bu romu sıkıntısız kurmuştum hala duruyor.

LOS 16.1 (Android 9):

Ayrıca Gapps inmiyorsa illaki onu kurmak zorunda değilsin. Bitgapps de deneyebilirsin:

Düzeltme: OpenGapps sıkıntısız iniyor hocam.
Tam hatırlamıyorum ama "e" (sanırım erp) ile başlayan kısmı silmeyin orada IMEI kodunuz yer alıyor.

Tam hatırlamıyorum ama "e" (sanırım erp) ile başlayan kısmı silmeyin orada IMEI kodunuz yer alıyor.

ERP bilgisayardaki hocam. EFS ve modem bizim için önemli olan. Hayatımda sadece bu rehberi hazırlamak için o yedeği almıştım.

PixelExperience öneririm. Ekstra GApss kurmak zorunda kalmamıştım.
Sorumluluk size aittir.

8.1 sürümü ise önermem çok performanslı çalışmıyor. Aynı telefonu kullanıyordum eskiden.

9.0 hocam.

Değer tabii ki. Gapps kurmayı unutma ama :)

Hocam kusura bakmayın konuyu açtığım anda uyarı yedim.

Hocam LineageOS'u kurdum gapps ıda kurdum fakat Samsung yazısından sonra siyah ekranda kaldı beklemem mi gerekiyor yoksa bir yerde bir hata mı oldu.

Bir de LineageOS'un ZIP dosyası 400 küsur MB, gapps ise 200 MB idi normal mi acaba?

Hocam LineageOS'u kurdum gapps ıda kurdum fakat Samsung yazısından sonra siyah ekranda kaldı beklemem mi gerekiyor yoksa bir yerde bir hata mı oldu.

Hiç mi tepki vermiyor? Bende de ara sıra aynı durum oluşuyordu. Farklı bir ROM deneme şansınız var mı?
GApps'ın boyutu normal. Pico olanı indirdiniz değil mi?

Hiç mi tepki vermiyor? Bende de ara sıra aynı durum oluşuyordu. Farklı bir ROM deneme şansınız var mı?
Gapps'ın boyutu normal. Pico olanı indirdiniz değil mi?

Pico olup olmadığını nasıl anlarım hocam dosya isminde open_gapps-ARM-9.0-Micro-20200116 yazıyor.

Gapps'ın boyutu normal. Pico olanı indirdiniz değil mi?

Hiç tepki yok batarya çıkartıp TWRP'ye girebiliyorum sadece.

Pico olup olmadığını nasıl anlarım hocam dosya isminde open_gapps-ARM-9.0-Micro-20200116 yazıyor.

Hiç tepki yok batarya çıkartıp TWRP'ye girebiliyorum sadece.

Hocam o zaman şöyle yapalım. Önce Stock ROM kurun tekrardan. Sonra yine TWRP kurup ROM atın.
Bu arada indirmiş olduğunuz Micro paket.

Yeni konular

Geri
Yukarı