Galaxy Note 10 Lite vs mi Note 10 Lite

Exinie

Kilopat
Mi Note 10 Lite almayı düşünüyordum fakat biraz bütçeyi aşıp Galaxy Note 10 Lite almayı düşündüm fakat kararsız kaldım.

Mi Note 10 Lite'ın bataryası daha iyi ki bu benim için en önemli etken. Bir de One UI arayüzünü pek seven birisi değilim ikonlarını sevmiyorum hem MIUI kullanmayı MIUI 7'den beri çok istiyordum o yüzden de biraz Note 10 Lite tarafındayım.

Fakat Galaxy Note 10 Lite'ın tasarımını Mi Note 10 Lite'dan daha çok sevdim özellikle kalemi çok hoşuma gitti. Ek olarak Galaxy Note 10 Lite'da Gorilla Glass 3 var iken Mi Note 10 Lite'da Gorilla Glass 5 mevcut, telefonumun çizilmesinden çok nefret eden ve takıntı yapan birisiyimdir.

Ekran konusuna gelecek olursak da kaliteli ve güzel renklere sahip olmasını isterim, günümüzde AMOLED ekranlar yaygın ama ghost screen sorunu yüzünden korkuyorum A50'de başıma gelmişti. Boyutlara da önem veririm mesela telefonun boyu ile eni dengeli olmalı, boyu uzun iken eni kısa olmasını sevmiyorum.

İkisi arasında kaldığım için sorma gereği duydum, teşekkürler. :)

Mi Note 10 Lite almayı düşünüyordum fakat biraz bütçeyi aşıp Galaxy Note 10 Lite almayı düşündüm fakat kararsız kaldım.

Mi Note 10 Lite'ın bataryası daha iyi ki bu benim için en önemli etken. Bir de One UI arayüzünü pek seven birisi değilim ikonlarını sevmiyorum hem MIUI kullanmayı MIUI 7'den beri çok istiyordum o yüzden de biraz Note 10 Lite tarafındayım.

Fakat Galaxy Note 10 Lite'ın tasarımını mi Note 10 Lite'dan daha çok sevdim özellikle kalemi çok hoşuma gitti. Ek olarak Galaxy Note 10 Lite'da gorilla glass 3 var iken mi Note 10 Lite'da gorilla glass 5 mevcut, telefonumun çizilmesinden çok nefret eden ve takıntı yapan birisiyimdir.

Ekran konusuna gelecek olursak da kaliteli ve güzel renklere sahip olmasını isterim, günümüzde AMOLED ekranlar yaygın ama Ghost screen sorunu yüzünden korkuyorum A50'de başıma gelmişti. Boyutlara da önem veririm mesela telefonun boyu ile eni dengeli olmalı, boyu uzun iken eni kısa olmasını sevmiyorum.

İkisi arasında kaldığım için sorma gereği duydum, teşekkürler. :)

Normalde uzun uzun düşünürdüm, ama sizin istediğiniz etkenleri düşününce xioami kazanır, bence xioami alın ve aklınız Samsung'ta kalmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı