Galaxy Note 4 SM N910C Android 5.1.1 Root

Mithril_Ithilien

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kanada
Daha fazla  
Meslek
Elekrik Elektronik Mühendisi
Merhabalar, açtığım bu konuda size SM N910C kodlu Note 4 cihaza nasıl root atılacağını anlatacağım.
İlk olarak şunu belirteyim, bu işlem sırasında cihazınıza gelebilecek hiç bir hasar ve sorundan sorumlu değilim.
  • Root işlemi sırasında kişisel verileriniz korunur.
  • Root faydaları ya da zararları hakkında internetten bilgi edinebilirsiniz.
  • Bu işlem başlıkta da belirttiğim gibi sadece N910C Android 5.1.1 sürümü içindir.
ADIM 1-) İlk olarak Dropbox - Note 4 ROOT adresinden tüm dosyaları indirmelisiniz.

Bu dosyalardan SpaceX kernel ve UPDATEsuperSu dosyalarını telefonunuza kopyalayın.

ADIM 2-) Ardından indirdiğiniz Odin programını açın.

1.png

Mavi ile seçili üzerinde AP yazan butona tıklayıp twrp-2.8.7.0treltex.img.tar dosyasını seçin.

ADIM 3-)
Bu işlemden sonra telefonu kapatıp download moda alın( download mod için telefonun seskısma+power+home tuşlarına basılı tutun)
Gelen ekrandan sonra ses açma tuşuna basın.

root-galaxy-note-3-android-4-3-without-tripping-knox-warranty-void-bit.png

Adım 4-) Cihazınız bu haldeyken telefonu bilgisayara bağlayın.
Doğru bir şekilde bağlarsanız Odin resimdeki gibi görünecektir. ( 0:[COM9] yazan yer mavi turkuaz rengi olmalıdır).

2.png

ADIM 5-) Odin programına telefonunuzu doğru şekilde bağladığınızdan eminseniz start butonuna tıklayın.
İşlemi doğru yaptıysanız aşağıdaki resimdeki gibi Odin programında pass yazısını göreceksiniz.
3.jpg

Telefonu bilgisayardan ayırıp, açılmasını bekleyin. Açılınca telefonu kapatıp recovery menüsüne girin. (recovery menüsü için ses açma+power+home tuşlarına basılı tutun).

ADIM 6-) Twrp recovery açılınca Install butonuna dokunun.

IJnMXhJ.png

Burada daha önce telefona kopyaladığımız SpaceX kernel dosyasını bulup kurun.
Hemen ardından UPDATEsuperSu dosyasını kurun. (İkisini de aynı anda add more zip file kısmından kurabilirsiniz).

Eğer twrp recovery içinden kurulum yapmayı bilmiyosanız internetten araştırma yapabilirsiniz.

Kurulumlar tamamlanınca Reboot butonuna dokunup yeniden açılmasını bekleyin.

Bütün adımları doğru yaparsanız işlem tamamlanmış demektir.

ÖNEMLİ: Eğer SpaceX kernel dosyasını kurmazsanız ya da UPDATEsuperSu programından sonra kurarsanız telefonunuz açılmayabilir. Bu durumda tekrar sırayla Spacex ve superSu kurunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı