Galaxy Note 5 beyaz bir sayfa açık olunca görünen gölge

Daha fazla  
Telefon Samsung Galaxy Note5.
Değişik bir durum sadece beyaz açık renk ağırlıklı sayfa tonlarında görünüyor büyük ihtimalle her zaman görünür ama ben koyu ton sevdiğimden görmüyorum 😃
Resmini atayım size (kırmızı çizgili bölge) bu arada sadece telefonun üst kısmında var orta kısmında vesair bir şey yok.

20230711_151704.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran goruntusu ile anlasilacak bir durum degil bu, sizin ekraniniz yanmis. S9 ve sonrasinda bu sorunu anca cozebildi Samsung. Ekran degistirmek fazlasiyla maliyetli olacagindan dolayi yeni bir telefon alabilirsiniz, cunku panel degisimi ile cozulecektir.

Ekran goruntusu ile anlasilacak bir durum degil bu, sizin ekraniniz yanmis. S9 ve sonrasinda bu sorunu anca cozebildi Samsung. Ekran degistirmek fazlasiyla maliyetli olacagindan dolayi yeni bir telefon alabilirsiniz, cunku panel degisimi ile cozulecektir.
Katılıyorum. 4 yıl boyunca kullandım bu telefonu. Hem artık parçaları bulunmuyor hem de aşırı pahalı. Telefonum ekran kısmı yere gelecek şekilde mermere düştü, dokunmatiği kafayı yedi ve yavaş yavaş siyah mürekkep her yere dağıldı, mor ekran oldu. 1500 lira etmeyecek telefona 1200 lira ekran parası çıkarmışlardı.

Katılıyorum. 4 yıl boyunca kullandım bu telefonu. Hem artık parçaları bulunmuyor hem de aşırı pahalı. Telefonum ekran kısmı yere gelecek şekilde mermere düştü, dokunmatiği kafayı yedi ve yavaş yavaş siyah mürekkep her yere dağıldı, mor ekran oldu. 1500 lira etmeyecek telefona 1200 lira ekran parası çıkarmışlardı.

Bende ekran kaynaklı bir şey olmadı telefon hep kasa hizasına düştüğünden herhalde kasası ağır hasarlı. Sen kötü yaşamışsın usta.

Çözemedi s10e ekran yanıklarla dolu. Amoled veya OLED her ekran eninde sonunda yanıklara mahkum gerek 6 ay gerek 9 yıl sonra.
Bir aya herhalde satacak gibiyiz de sıkıntı çıkarır mı usta bunun ekranı çok pahalı S7 gibi.
Samsung ekranlarını çok kaliteli yapıyor. 2K 1080p amoled ekranlar çok kaliteli ve bu yüzden pahalı. Pahalı olmasının sebebi az bulunması veya üretilmemesi değil ekranın kaliteli olması. Galaxy S8'in ekran fiyatı ile S21'in ekran fiyatından 1500 lira pahalı. Bunun sebebi S8'in ekranı S21'den piksel olarak daha fazla. Birisi 2K diğeri 1080p.

Telefon Samsung Galaxy Note5.
Değişik bir durum sadece beyaz açık renk ağırlıklı sayfa tonlarında görünüyor büyük ihtimalle her zaman görünür ama ben koyu ton sevdiğimden görmüyorum 😃
Resmini atayım size (kırmızı çizgili bölge) bu arada sadece telefonun üst kısmında var orta kısmında vesair bir şey yok.

Eki Görüntüle 1857432
Ekrandaki kırığı, lekeyi ScreenShot ile atmak. Bunu bir Türk yapar ancak :D

Çözemedi S10e ekran yanıklarla dolu. AMOLED veya OLED her ekran eninde sonunda yanıklara mahkum gerek 6 ay gerek 9 yıl sonra.

Samsung ekranlarını çok kaliteli yapıyor. 2K 1080p AMOLED ekranlar çok kaliteli ve bu yüzden pahalı. Pahalı olmasının sebebi az bulunması veya üretilmemesi değil ekranın kaliteli olması. Galaxy S8'in ekran fiyatı ile S21'in ekran fiyatından 1500 lira pahalı. Bunun sebebi S8'in ekranı S21'den piksel olarak daha fazla. Birisi 2K diğeri 1080p.

Ekrandaki kırığı, lekeyi screenshot ile atmak. Bunu bir Türk yapar ancak :D

Başka telefon yok usta 🤠

Çözemedi s10e ekran yanıklarla dolu. Amoled veya OLED her ekran eninde sonunda yanıklara mahkum gerek 6 ay gerek 9 yıl sonra.

Samsung ekranlarını çok kaliteli yapıyor. 2K 1080p amoled ekranlar çok kaliteli ve bu yüzden pahalı. Pahalı olmasının sebebi az bulunması veya üretilmemesi değil ekranın kaliteli olması. Galaxy S8'in ekran fiyatı ile S21'in ekran fiyatından 1500 lira pahalı. Bunun sebebi S8'in ekranı S21'den piksel olarak daha fazla. Birisi 2K diğeri 1080p.

Ekrandaki kırığı, lekeyi ScreenShot ile atmak. Bunu bir Türk yapar ancak :D
Evet kaliteli ama pahalı. Malum ekonomik durumlar vs. ayrıca gerçekten eski samsung telefonların parçasını kolay kolay bulamazsın. Sadece ekran değil diğer parçalarını da fahiş fiyata satıyor.

Amoled olduğu için ve piksel sayısı fazla olduğu için iPhone'lardaki gibi yan sanayi gibi bir şansta yok. Ya çıkma ekran alacaksın ya da servis ekranı. Pahalı olma sebeplerinden birisi de bu.

Ne de olsa 2K Amoled ile 720p LCD aynı değil 😁

Geri
Yukarı