Galaxy Note 8 vs S9+ Hangisi Daha Mantıklı?

pottie4r

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar, J7 Pro'm öldüğü için yeni bir telefon alacağım. Samsung'dan başka cihaz almam önce bunu söyleyeyim. S9+ ve Note 8 arasında kaldım. Büyük ekranlı olmasını isterim kesinlikle J7'deki en büyük sorun ekran küçüktü. Ekranın kalitesi benim için çok önemli, HDR desteklesin, kontrast oranı iyi olsun. Oyun performansı olarak ikisi de muhteşem cihazlar o yüzden Note 8 de alsam, S9+ da alsam üzülmem. Bu zamana kadar kullandığım telefonların hepsinin kamerası çok kötüydü bu yüzden dünya gözüyle iyi kameralı bir cihaz kullanmak istiyorum :) Hangisi seçmeliyim? Note 8'e biraz sıcak bakıyorum açıkçası fakat size de danışayım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
S9+ desteği daha uzun sürer Note 8'e göre. Tip olarak bende Note 8 alırdım ama güncellemeleride düşünmek lazım. Ayrıca Android'de Samsung harici bende bir şey almam doğru yapıyorsunuz.

Arkadaşlar, J7 Pro'm öldüğü için yeni bir telefon alacağım. Samsung'dan başka cihaz almam önce bunu söyleyeyim. S9+ ve Note 8 arasında kaldım. Büyük ekranlı olmasını isterim kesinlikle J7'deki en büyük sorun ekran küçüktü. Ekranın kalitesi benim için çok önemli, HDR desteklesin, kontrast oranı iyi olsun. Oyun performansı olarak ikisi de muhteşem cihazlar o yüzden Note 8 de alsam, S9+ da alsam üzülmem. Bu zamana kadar kullandığım telefonların hepsinin kamerası çok kötüydü bu yüzden dünya gözüyle iyi kameralı bir cihaz kullanmak istiyorum :) Hangisi seçmeliyim? Note 8'e biraz sıcak bakıyorum açıkçası fakat size de danışayım :D
Öncelikle Samsung dışında başka markaları da düşünmenizi öneriyorum çünkü o fiyatlara istediklerinizi en üst şekilde karşılayacak başka telefonlar da var. Özellikle kamera.

Neden memnun değilsiniz?
Güncelleme ve Knox olayları. Telefona root atınca Knox diye bir donanım var. Ordaki sayaç devreye giriyor ve hiçbir türlü S-Health, S-Pay ve Knox ile çalışan hiçbir uygulamayı kullanamıyorsun. Ayrıca onu geçtim Exynos işlemcisinden memnun değilim ben genel olarak. Uygulamalar vs. Snapdragon'a göre optimize edilip çıkıyor. Ayrıca Exynos'un kaynak kodları kapalı. Yani bu şu demek 2 sene sonra yazılım güncellemesi alamayınca piyasada doğru düzgün stabil çalışan güncel bir ROM zor bulunacak. Türkiye'de Snapdragon 845'li Note 9 olsaydı ve alsaydım bu yorumları hiç yapmıyor olurdum. Tabi siz Rootla hiç işiniz yoksa ROM felan uğraşmıyorsanız ve güncelleme desteği bitince öyle kalsın durumundaysanız bilemem. Genel görüşüm bu. Note 10 çıktığı andan itibaren şu telefona adamakıllı güncelleme gelmedi optimizasyona dair. Sürekli güvenlik güncellemeleri.

Belki görmüşünüzdür Xiaomi Mi Note 10 modelini duyurdu ve fiyatı da bütçenize uygun olacaktır.
Yerinizde olsam Türkiye'ye gelmesini beklerdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı