Galaxy Note10 Lite vs Xiaomi Mi Note 10 Lite vs Galaxy A71

Semih Can Ateş

Kilopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar merhaba.

Ablama telefon alacağız, seçimi benim yapmamı istiyor ben de arada kaldım. Biliyorum fiyatları birbirine denk değil fakat o kısmı görmezden gelmenizi rica ediyorum.
Alacağımız telefonun genel performası dışında batarya, ekran ve kamera kalitesi çok önemli.

Kendim Galaxy Note8 kullanıyordum, arızalandı ve yerine Galaxy Note10 Lite verdiler. Cihaz çok güzel çok hızlı, ön ve arka kameranın gündüz hem video hem de fotoğraf performansı çok güzel. 4K 60FPS kayıt yapabilmesi zaten çok keyifli. Ancak gece, zayıf ışıkta hem ön hem arka kamera, hem fotoğrafta hem videoda cidden kötüler. O yüzden diğer cihazları da test etmediğim için gözüm kapalı olarak git Galaxy Note10 Lite al diyemiyorum. Bir çok kişinin yorumlarında da Xiaomi'nin ekran ve yazılım problemleri olduğunu yazdığını gördüm. Antutu gibi sentetik testlere bakınca da Galaxy Note10 Lite bayağı fark atıyor. Ama akşamları kamera soru işareti... S10 Lite için de kamerası iyi değil gibi yorumlar gördüm, denemedim bilmiyorum.

Bu arada Galaxy Note 10 Plus Androis 9 ile çıktı büyük ihtimal 11 ile final yapar. Galaxy Note10 Lite ise Android 10 ile çıktı ama 2 büyük güncelleme almaz. Android 10'u alır mı?

Bu 3 cihazdan aranan kriterleri en iyi karşılayan cihaz hangisidir? 3000-5000 bandında başka cihaz önerileriniz varsa belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Mevcut telefonu iPhone 6S Plus. Kamerasından memnun, yenisinin onu aratmamasını istiyor.

Son düzenleme:
Android 10'u alır mı?

Samsung'un güncelleme politikasına göre 1 cihaz 2 yıl büyük yani 9'dan 10'a gibi 3 yılda güvenlik güncellemesi alır. Yani Note 10 Lite Android 12 alacak telefonlardan birisi.
Telefon olarak ise Galaxy S10 Lite öneriyorum.
.

Kaliteli cihaz ancak iOS istemiyor hocam.
Samsung'un güncelleme politikasına göre 1 cihaz 2 yıl büyük yani 9'dan 10'a gibi 3 yılda güvenlik güncellemesi alır. Yani Note 10 Lite Android 12 alacak telefonlardan birisi.
Telefon olarak ise Galaxy S10 Lite öneriyorum.
.

Evet hocam 2 büyük güncelleme alır da bu hesaba göre Note10 Plus Android 11, Note10 Lite ise Android 12 alacak gibi gözüküyor. Açıkçası ihtimal vermiyorum.

İşlemci ve işlemciden dolayı S10 Lite'ın bataryası daha iyi ancak kamerası nasıldır deneme fırsatınız oldu mu?

S10 Lite alın hocam. Bem de kullanıyorum telefon çok iyi. Kamerayla alakalı da büyük bir güncelleme aldı benimki ve sonra 4K 60 FPS falan geldi, çekimlerde de görülür iyileşme oldu.

Hocam peki kamerada S10 Lite mı iyidir Note10 Lite mı? Zayıf ışıkta bozulmalar oluyor mu? Gece manzara çekerken vs.

Hocam normal özelliklerde Note 10 Lite'ın tek ve tek avantajı kalemi. Kamera olarak da ayrıntılı test açıkçası yapmadım, ancak alırken bu şikayetleri göze alarak almıştım ama beni açıkçası memnun etti o açıdan da, bu bahsettiğim güncelleme daha da iyi yaptı. Yine de emin değilseniz bir yakınınızda falan denemenizi tavsiye ederim ama bana soracak olursanız S10 Lite gayet iyi, daha da üst seviye kamera kalitesi isteniyorsa bence o zaman bu iş için yapılmış kameralara yönelinmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı