Galaxy S20FE vs Realme 10 vs Redmi Note 12 Pro vs Realme C55

Egemen Gürsoy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, hala bir sonuç bulamadım.
Eski telefonum Huawei P40 Lite. 3.5 sene çok memnun olarak kullandım. Ancak artık 5.000'nci düşüşünde parçalandı.

12.000 TL'ye kadar olan, Hepsiburada'da satılan ve Hepsiburada limiti ile alınan ürünlerden seçebilirim.
A34 Alamıyorum, fiyatı 12.000'in üstünde. Honor X9A'nın tasarımından nefret ediyorum.

Neye ihtiyacım var:

1. İyi batarya ve hızlı şarj özelliği.
  2. Parlak ekran ve en az 90Hz yenileme hızı. (P40 Lite'ın parlaklığı benim için yeterliydi. Ancak biraz daha parlak olabilir.)
  3. Ortalama sayılacak bir ana kamera ve ortalama/ortalama üstü bir selfie kamerası.
  4. Sosyal medya uygulamalarında kasmayacak.
  5. YouTube ve Netflix'de 1080p video izletebilecek.
  6. İyi bir Bluetooth ses kalitesine sahip (Realme 10'da Bluetooth 5.3 var, bu bir fark yaratır mı bilmiyorum?)
  7. Hızlı parmak izi okuyucusuna sahip.
  8. Uygulamaları hızlı açan. (C55'te UFS yok, bundan biraz korkum var.)
Neye ihtiyacım yok:
  1. Telefon asla oyun oynamam. Eğer ki sosyal medya ve geçişlerde kasma olmayacaksa; o işlemci istersen oyunlarda 1FPS versin.
  2. Depolama. 64 GB bile bana yeterli.
C55 ve Realme 10'un gücü daha az biliyorum. Koyma sebebim; benim ihtiyaçlarıma cevap vereceklerse, bunlar da bana uygun gibi geldi. En azından daha uygun fiyata işim çözülmüş olur.

Fiyatlar:
  1. SE20FE/6GB-128GB (11.499)
  2. Redmi Note 12 Pro/8GB-256GB (11.899)
  3. Realme C55/8GB-256GB (8.000)
  4. Realme 10/8GB-128GB (8.700)
Teşekkürler.

Xiaomi Redmi Note 12S gibi modellere de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
S20FE ye hakarettir dostum :)
S serisi kraldır.
S20FE hakkındaki merağım; eski bir model olması ve kaç güncelleme daha alır bilemiyorum. Ve 5.0 bluetooth sürümü; ses kalitemi etkileyecek mi? 6GB olması sorun yaratır mı? Kullanım senaryomda; Realme 10'un üzerine 3.000 TL vermemi gerektirecek ne var ek olarak?

1. İyi batarya ve hızlı şarj özelliği.
  2. Parlak ekran ve en az 90Hz yenileme hızı. (P40 Lite'ın parlaklığı benim için yeterliydi. Ancak biraz daha parlak olabilir.)
  3. Ortalama sayılacak bir ana kamera ve ortalama/ortalama üstü bir selfie kamerası.
  4. Sosyal medya uygulamalarında kasmayacak.
  5. YouTube ve Netflix'de 1080p video izletebilecek.
  6. İyi bir Bluetooth ses kalitesine sahip (Realme 10'da Bluetooth 5.3 var, bu bir fark yaratır mı bilmiyorum?)
  7. Hızlı parmak izi okuyucusuna sahip.
  8. Uygulamaları hızlı açan. (C55'te UFS yok, bundan biraz korkum var.)
O fiyatlarda bunların hepsini karşılayacak bir cihaz yok. Bir şeylerden feragat etmek zorundasın.
S20 FE diğerlerinden işlemci olarak daha üstün olsa da; ekranı parlak değil, HDR10+ veya HDR10 desteği olmadığı için Youtube ve Netflix'te yüksek kaliteli içerik izleyemezsin. Ayrıca S20 FE 4. yılına giren bir cihaz, güncelleme almayacak, bluetooth 5.0 ile yüksek kaliteli müziği unutman gerekebilir. Kutudan kılıf çıkmıyor, 25w'ı desteklese de kutudan 15w'lık bir şarj adaptörü çıktığı için ekstra 600₺'lik bir orijinal 25w adaptör alman lazım.

Tüm bunlardan feragat etmeyi kabul ediyorsan S20 FE'yi alabilirsin. Ben olsam Poco F4 alırdım.

S20FE hakkındaki merağım; eski bir model olması ve kaç güncelleme daha alır bilemiyorum. Ve 5.0 bluetooth sürümü; ses kalitemi etkileyecek mi? 6GB olması sorun yaratır mı? Kullanım senaryomda; Realme 10'un üzerine 3.000 TL vermemi gerektirecek ne var ek olarak?
120Hz, SD865 işlemcinin gücü, daha kaliteli kamera yani kısaca amiral gemisi bir telefon klasında olan bir telefon. S20FE hala güvenlik güncellemesi alıyor ve Android 13 her şeyde yeterli. He tabii ki yinede size kalmış Realme 10'un özellikleri bana yeter, 3.000TL'de cebimde kalsın bu da sizin iradenizde. Ama S20FE listenin kazananı konumunda.

Geri
Yukarı