Galaxy S22 vs S23 FE

En fazla 6.30 saat falan veriyor. @emrah_8 kullanıyor.
S22 de 5 saat civarı zaten. 3 saat fark çok fazla.
Şöyle hocam, tam şarjdan sonra %90-95 kullanımda 5.30-5.45 gibi veriyor. Burada performans profili "standart"ta ve güç tasarrufu yok. İnernet açık.
Ortalama bir kullanımda ise yani aşağı yukarı 3 civarı saat aktif kullanımda 1 günü tamamlıyor. Yani akşamdan şarj et, gün içinde ara ara bak. Ertesi günün akşamına geliyor.( oyunlara yüklenmeden)

Performans profili "düşük seviyeli" iken Rahat 6.30- 7 saat(ekran süresi) görmüşlüğüm vardır. 8 saatte gördüm diye hatırlıyorum ama hangi kombinasyonda verdi onu hatırlamıyorum. Lakin güç tasasurufu hiç kullanmadım diyebilirim. Yine %90 ve üzeri kullanım şartıyla. Günlük kullanımda da performans kaybını hissetmiyorsun bile. Oyun açınca zaten otomatik performans moduna geçiyor, kapayınca tekrar düşük profile dönüyor. Büyük ihtimal CPU frekansını biraz düşürüyor, enerji tüketimini azaltıyor buda. Bu modda az kullanırsan 1 günü biraz aşıyor, ertesi öğleye doğru bitiyor.

Güç tasarrufu modunu hiç kullanmadım, gerek görmedim şimdilik. Bu değerler mobil, kablosuz veri açıkken aldığım değerler. Hangisinde mobil hangisinde kablosuz net bir şey diyemem, günlük kullanıcı deneyimi bunlar sonuçta.

Kısacası korktuğum gibi bir batarya sorunu yok çok şükür, burada insanları yanıltan şey " az kullanmama rağmen şarjı bitiyor oluyor" olayı. Evet, telefonda böyle bir durum var. Daha doğrusu güncel telefonların çoğunda olan bir şey, siz kullanmasanızda telefon kendi kendine şarjını yiyor. Misal adam gün için az kullanmıştır, ortalama 2- 2.30 saat. Ertesi gün geldiğinde şarj ettiğinde çizelgede 2.30 yazar. Bu demek değildir ki telefon bir şarjda 2.30 saat dayanıyor falan. Akan bir su sızıntısı hayal edin, siz bunu kullansanızda akıyor kullanmasanızda. :)

Şarj konusu çok çok iyi değil, lakin berbatta değil. Bu fiyata alınabilecek başka dengeli cihaz yok benim gördüğüm. Hep bir şey kazanırken bir değer şeyden kaybediyorsun.

Bütçe olarak S23 PLUS çıkabilen bence onu almalı, çünkü batarya ve performans olarakta çok daha fazla üzerine koyuyor bunun.

Exynos çöpüyle snapdragonu kıyaslama bile snapdragonun oyun optimizesi daha iyi exynos 2200 aynı zamanda sd 8 gen 1 den daha aşağıda ben olsam s22 alırdım
S23 FE içinde bulunan 2200 daha stabil Gen 1'e göre. Uygulama optimizasyonu konusunda hakli sayılabilirsin ama onun disinda aralarinda fark yok sayilir hatta 2200 daha verimli.

Şöyle hocam, tam şarjdan sonra %90-95 kullanımda 5.30-5.45 gibi veriyor. Burada performans profili "standart"ta ve güç tasarrufu yok. İnernet açık.
Ortalama bir kullanımda ise yani aşağı yukarı 3 civarı saat aktif kullanımda 1 günü tamamlıyor. Yani akşamdan şarj et, gün içinde ara ara bak. Ertesi günün akşamına geliyor.( oyunlara yüklenmeden)

Performans profili "düşük seviyeli" iken Rahat 6.30- 7 saat(ekran süresi) görmüşlüğüm vardır. 8 saatte gördüm diye hatırlıyorum ama hangi kombinasyonda verdi onu hatırlamıyorum. Lakin güç tasasurufu hiç kullanmadım diyebilirim. Yine %90 ve üzeri kullanım şartıyla. Günlük kullanımda da performans kaybını hissetmiyorsun bile. Oyun açınca zaten otomatik performans moduna geçiyor, kapayınca tekrar düşük profile dönüyor. Büyük ihtimal CPU frekansını biraz düşürüyor, enerji tüketimini azaltıyor buda. Bu modda az kullanırsan 1 günü biraz aşıyor, ertesi öğleye doğru bitiyor.

Güç tasarrufu modunu hiç kullanmadım, gerek görmedim şimdilik. Bu değerler mobil, kablosuz veri açıkken aldığım değerler. Hangisinde mobil hangisinde kablosuz net bir şey diyemem, günlük kullanıcı deneyimi bunlar sonuçta.

Kısacası korktuğum gibi bir batarya sorunu yok çok şükür, burada insanları yanıltan şey " az kullanmama rağmen şarjı bitiyor oluyor" olayı. Evet, telefonda böyle bir durum var. Daha doğrusu güncel telefonların çoğunda olan bir şey, siz kullanmasanızda telefon kendi kendine şarjını yiyor. Misal adam gün için az kullanmıştır, ortalama 2- 2.30 saat. Ertesi gün geldiğinde şarj ettiğinde çizelgede 2.30 yazar. Bu demek değildir ki telefon bir şarjda 2.30 saat dayanıyor falan. Akan bir su sızıntısı hayal edin, siz bunu kullansanızda akıyor kullanmasanızda. :)

Şarj konusu çok çok iyi değil, lakin berbatta değil. Bu fiyata alınabilecek başka dengeli cihaz yok benim gördüğüm. Hep bir şey kazanırken bir değer şeyden kaybediyorsun.

Bütçe olarak S23 PLUS çıkabilen bence onu almalı, çünkü batarya ve performans olarakta çok daha fazla üzerine koyuyor bunun.

Bir telefona 20kdan daha fazla para vermek istemiyorum. S23 alabilirim ama 20kya bu telefonlar yeter. S22'yi pili yüzünden çok yerden yere vuruyorlar. Malzeme kalitesi, premium hissi vs. olsa da gün içinde kullanamadıktan sonra pek işime yaramaz diye düşünüyorum. S23 FE'yi de öğrenci indirimi ile kardeşim üstünden alırsam 20.499, S22 20.990 TL'ye geliyor. Max. fiyat bandında iki tane benzer telefon olması gerçekten insanın kafasını bulandırıyor.

Exynos çöpüyle Snapdragon'u kıyaslama bile Snapdragon'un oyun optimizesi daha iyi Exynos 2200 aynı zamanda SD 8 gen 1'den daha aşağıda ben olsam S22 alırdım.

8 gen 1 işlemcisinin diğer Snapdragon'ların aksine TSMC yerine Exynos'un bizzat sahibi ve üreticisi olan Samsung tarafından üretildiğini bilmiyorsun sanırım. Exynos 2200'e kıyasla sadece ana performans çekirdeği 200MHz overclock edilmiş ve farklı bir GPU kullanıyor haricinde neredeyse bire bir aynı işlemci.

Merhaba. Sadece bahsettiğim iki modelden birini alacağım lakin kafam inanılmaz karıştı. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
3 gündür S23FE kullanıyorum. Ben şahsen gayet beğendim. Yakın fiyatlardaki cihazlara göre eksi olarak lanse edilen detayları batarya ve termal yapısı. Sırayla şunları diyebilirim: Batarya ilk haftalarda optimizasyon ayarlarından dolayı daha fazla tüketiliyor bilgisi veriliyordu forumda. Doğru, şuan 120hz ve orta-yüksek parlaklıkta 6 saat görüyorum fakat ileri haftalarda 7.5'a kadar çıkıyormuş karma testlere göre. Termal durum içinse; çok oyun oynayan biri değilim fakat sevdiğim bir simülasyon oyunu olan Infinite Flight'ı kurup denedim. 30dk içinde 60fps ve yüksek ayarlarda ufak olsa da rahatsızlık vermeyen bir ısı oluşuyor ki geçmişte kullandığım cihazlara göre gayet makul buldum.

Öğrenciyseniz indirimi gözden geçirin bu arada. Kendim 8/256'lığı 21K'ya aldım.

Sorunuz olursa yazabilirsiniz. Ayrıca hangi cihazı alırsanız alın Good Lock'u kurmayı unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı