Galaxy S5, Android 6.0.1 Güncellemesi iyi mi?

darknesss50

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hepinize merhabalar arkadaşlar. Samsung Galaxy S5 kullanıyorum. Bugün bana Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi geldi fakat kurayım mı, kurmayım mı bilemedim. Kuran ve kullanan varsa lütfen söyleyebilir mi? Şarj süresi nasıl, kasma-donma var mı, herhangi bir sorun var mı? Cevaplarınızı bekliyorum...

Ben bu videoda gördüm sen de buna bakarak yapabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şahsen önermem. Ama istersen S7 Edge Insanity ROM'u kur. Android 6'yı resmen vermiş Samsung ama detayı şu: RESMEN dalga geçmek için vermiş. Arkadaş launcher ve ikonları ben 10dk'da ROM'a eklerim. Yani yazılımı Android 6 yapmaktan başka bir şey yapmamış diyebiliriz. 1.5GB'ınıza değmez. Ama Insanity ROM V3.3 çok stabil, çok özellikli ve sadece parmak izi çalışmıyor (Batarya optimizasyonu konusuna girmeyeceğim çünkü bataryamda sıkıntı olabilir.).

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanan biri olarak söyleyebilirimki sakın geçme! Stabilite açısından daha kötü, daha çok ısınıyor, her açılışta parmak izi için yedek şifre girmek zorundasın (en sinir bozucusu), ram kullanımında azıcık artış gösteriyor, ara sıra kasmalar oluyor, bazen kendi kendine yeniden başlatıyor veya tekrardan pin ve yedek şifre istiyor. Kısacası şu an için sıkıntılı bir sürüm, uzak durmanı tavsiye ederim.

Gayet iyi, öncelikle biliyorsunuz ki Samsung eski telefonlara yeni arayüzü maalesef ki vermiyor. Isınıyor vs. o sizin telefonunuzla alakalı, kurduktan sonra recovery'den sıfırlamazsanız olacağı bu. Sadece logoları değiştirmemiş, tamam görünürde öyle ama sonuçta yeni bir altyapıya (Android 6.0) geçilmiş. Her konuda gayet iyi ve ben memnun idim. Taki insanity 3.3 custom ROM'unu kurana kadar. :D Harika ötesi bir ROM, bu işlerle uğraşıyorsan geç derim direk. Ama ben Stock 6.0.1 kullanacağım dersen de, kurduktan sonra recovery'den wipe at sonrasında da keyfine bak. Burada kötü diyenlere aldırış etme, bir çok kişi memnun.

Gayet iyi, öncelikle biliyorsunuz ki Samsung eski telefonlara yeni arayüzü maalesef ki vermiyor. Isınıyor vs. o sizin telefonunuzla alakalı, kurduktan sonra recovery'den sıfırlamazsanız olacağı bu. Sadece logoları değiştirmemiş, tamam görünürde öyle ama sonuçta yeni bir altyapıya (Android 6.0) geçilmiş. Her konuda gayet iyi ve ben memnun idim. Taki insanity 3.3 custom ROM'unu kurana kadar. :D Harika ötesi bir ROM, bu işlerle uğraşıyorsan geç derim direk. Ama ben Stock 6.0.1 kullanacağım dersen de, kurduktan sonra recovery'den wipe at sonrasında da keyfine bak. Burada kötü diyenlere aldırış etme, bir çok kişi memnun.

Bilip bilmeden atıp tutmayınız! Sıfırlamadığımı nerden çıkardınız? Hatta sorunlardan dolayı iki defa sıfırladım ama nafile. Hem ben burada kullanan biri olarak eleştirimi yapmışım size mi kalmış ona buna aldırış etmeyin demek?

Ben WiFi sıkıntısı yaşıyorum sürekli bağlı gösteriyor ama git-geller oluyor oyun oynarken ağ hatası alıyorum. Önceki sürümde böyle değildi. Biraz da kasma gözlemledim gibi. Şahsi fikrim geçmemen yönünde. 5.1.1 gayet iyiydi telefonumda keşke geçmeseydim diyorum :)

Note 5 kullanıyorum. Cihazın resmi olarak dağıtılan bütün yazılımları güncel ( Android 6.0.1 , Knox 2.6 ). Her hangi bir sıkıntı yaşamadım, sarj konusunda bir değişiklik olmadı. Güncellemenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı