Galaxy S5 için Android 11

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Evet canlarım, ARMV7 işlemciler için, oyunların desteği yavaş yavaş kesiliyor. Ama telefonda oyun oynamıyorsanız, sosyal uygulama ve ya oyun dışında gündelik işleriniz için telefon kullanıyorsanız, bu sizleri pek bağlamaz. Gerçi oyun desteği kesiliyor diyorum da; bir ton oyun var yine.

Batman Dark Knight Risez, The Amazing Spiderman 1-2, Iron-Man şu an Google Play Store'da olmayan ama başka kaynaklar da bulunan harika oyunlar,
Clash of Clans, Battle Stars, Kaos Kılıçları, PUBG Mobile Lite falan bir çok online oyunda bulunuyor.
Aslında oyun çıkıyor ama ARMv8 gibi değil yani.

KLTE kod adlı S5 cihazı;
2.5 Ghz hızında,
2 GB Ram,
4G,
Parmak izi koruma sistemi,
16 MP arka kamerası,
4K video çekme özelliği,
1080p FULL HD Amoled ekranı,
Sanal Gerçeklik Desteği,

gibi bir çok özelliği olan, tasarımsal olarak sade, donanımsal olarak çok iyi olan bir cihazdır ve Samsung 6.0.1'den sonra güncellemeyi kesmiş.

Lakin ToucwizUi'nin ne kadar berbat olduğunu bilen ben, hiç bir zaman kullanmadım zaten XD. Üstelik Google Play Hizmetleri olan bir cihaz kullanıp,
Cihazımın kaynaklarını hiç çöp eder miyim ? Bu yüzden hem performanstan, hem de güncellikten pek geri kaldığım söylenemez.

Şansımıza XDA Forum ve 7toCN sitelerinde ki geliştiriciler var.

Android 11 Beta diyeceğimiz yapı çıktı KLTE kod adlı S5 için;

Stabil olduğu bilinen Android 10 sürümü de burada;

Tam özelliklerini inceleyemedim ama;
Tamamen yeni ara yüz ve performans artışı.
Karanlık mod,
Oyun modu,
Odaklanma modu,
Uygulamarda pencere modu olması ( çoklu pencereden daha pratik yani),
Ekran kaydı ( gerçi ta CM 11 yani Android 5.1'den beri olan özelliğin daha da geliştirilmiş hali),
Bildirim panelini falan istediğiniz gibi rengini ayarlayabiliyorsunuz.

Deneyin kendinize ve telefonunuz güncelleyin.

Samsung Galaxy S5'e yıllardır rom ve güncelleme çıkaran gruplar/şirketler;
Cyanogenmod (CM),
Lineage Os (LOS),
Cdroid
Resurrection Remix
---
---
---
Daha var yani, adlarını unuttum. Bunlar kurumsaldır ve güvenirliği kanıtlanmıştır.
Beta sürüm çıkartıp yayımlarlar. Stabil olana kadar güncelleme yayınlarlar.
Güvenlik ve performans vaat ederler. Bunda çok haklılar.
Bir çok mod desteklerler ve bir çok telefonun markasının kendi tasarımına göre oluşturduğu ara yüze değil, direk bunlara göre modlar çıktığı görülmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölüyü diriltmeye çalışmak gibi olmuş biraz.
S5 eski ama yeni sürümler ile inanılmaz uyumlu çalışabiliyor.
Çünkü kaynakları çok iyi. 2.5 Ghz hızında ama, ben bu hızı aşıyorum genelde XD.

Ayrıca telefon çıktığından beri güncelleme çıkıyor yani, kurumsal olduğu bilinen grup/şirketler tarafından. Bana; güvenlik, performans ve yenilik veren grup/şirket/kişi kurumsal olması da gerekmiyor.

Selamlar LG Q stylus Plus kullanıyorum ama, ara sıra kullandığım Samsung S5 telefonum var. Bu bahsettiğiniz linkten crdroidandroid bu şekil de bir sayfa açılıyor ve bu sayfa da, klte yazısının altın da ki linki indirip mi kurmamız gerekiyor telefona? Aynı zaman da açılan başka pencere de hangi dosyayı indirmek gerekiyor? Birincil indirme ve onun altında 6 tane daha dosya var, bunlardan eğer indirilecek kısım hangisi ise daha doğrusu, neyi indirip kurmamız gerekiyor?

Selamlar LG Q stylus Plus kullanıyorum ama, ara sıra kullandığım Samsung S5 telefonum var. Bu bahsettiğiniz linkten crdroidandroid bu şekil de bir sayfa açılıyor ve bu sayfa da, klte yazısının altın da ki linki indirip mi kurmamız gerekiyor telefona? Aynı zaman da açılan başka pencere de hangi dosyayı indirmek gerekiyor? Birincil indirme ve onun altında 6 tane daha dosya var, bunlardan eğer indirilecek kısım hangisi ise daha doğrusu, neyi indirip kurmamız gerekiyor?
S5'in model numarası nedir ya da işlemcisi ?
SnapDragon ise büyük ihtimal ile SM-900F yani KLTE'dir.

Dosya Ekleri

• 20201012_185632_HDR.jpg
    20201012_185632_HDR.jpg
    66,8 KB · Görüntüleme: 112
Evet snap Dragon SM-G900FQ resim yükledim.
Burada KLTE olduğu gözükmüyor.

/system/build.prop'tan bakınız.
ro.product.device=klte, gibi satır arayın. Bulursanız kurun.

Cihazınızın yedeğiniz alın.

İnternette araştırdığım kadarıyla, Türkiye için hazırlanmış bir cihaz. 900F ile 900FQ arasında hiç bir fark yok özellik ve tasarım olarak. Her şeyi aynı.

Yalnızca model isimleri farklı. Biri 900F (Avrupa) diğeri 900FQ (Türkiye).

Burada klte olduğu gözükmüyor.

/system/build.prop'tan bakınız.
Ro. Product. Device=klte, gibi satır arayın. Bulursanız kurun.

Cihazınızın yedeğiniz alın.

İnternette araştırdığım kadarıyla, Türkiye için hazırlanmış bir cihaz. 900F ile 900FQ arasında hiçbir fark yok özellik ve tasarım olarak. Her şeyi aynı.

Yalnızca model isimleri farklı. Biri 900F (Avrupa) diğeri 900FQ (Türkiye).

Teşekkür ederim, sorun değil zaten oyun oynamak için kurmayacaktım, biraz daha hızlandırır maksadı ile kuracaktım. Avea mağazasından alınan bir ürün, evet bence de fark yok. Daha sonra uygun zaman da bakarım artık.

Teşekkür ederim, sorun değil zaten oyun oynamak için kurmayacaktım, biraz daha hızlandırır maksadı ile kuracaktım. Avea mağazasından alınan bir ürün, evet bence de fark yok. Daha sonra uygun zaman da bakarım artık.
Oyun oynayabilirsiniz. Kendi platformunda çıkan hiç bir oyun, pekte zorlamaz cihazı.

Bende S4 kullanıyorum Android 10 daha 11 daha gelmedi :D bir ihtimal gelebilir linegeos bayağı sorunsuz öneririm zaten benim bildiğim birçok bilindik ROM yazılımı linege OS'dan alıp kişiselleştirilmiş sürüm yapıp sunuyor. Benim gözlemim bu.

Geri
Yukarı