Galaxy S6 Hızlı Şarj doldurması zararlı mıdır?

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Pek kullanılmayan Galaxy S6 buldum bir yerden. Ancak ne yazık ki elimde hızlı şarj aleti var; GMC şarj aleti... Hızlı Şarj göstergesi çıkıyor yani. Normal şarj aleti olarak da Syrox'un var.

Ne yapmalıyım sizce? Nasıl şarj etmeliyim? Sürekli hızlı şarj zararlı mıdır?

Sürekli hızlı şarj zararlı mıdır?
Kendi adaptörüde hızlı sarj kulllanıyor zaten kendim kullandım cihazı ordan biliyorum. Ve yüzde 80 e falan gelince sarj olması yavaşlıyor kendini sakincene sarj ediyor. Yüzde 100 gördüğünde bile daha tam sarj olmasına 30 dk var diyor.

Hayır, sorun olmaz. Onlara göre önlem alıyorlar. Tek dikkat etmeniz gereken bataryada veya şarj aletinde bir sorun olmaması. Cihaz çok ısınırken kullanmaya devam ederseniz bir sorun olabilir.
Kullanmıyorum da Mobil Erişim Noktası ile Laptop kullanıyorum telefon aracılığı ile... Bu da sıkıntı yaratmaz herhalde?
Kendi adaptörüde hızlı sarj kulllanıyor zaten kendim kullandım cihazı ordan biliyorum. Ve yüzde 80 e falan gelince sarj olması yavaşlıyor kendini sakincene sarj ediyor. Yüzde 100 gördüğünde bile daha tam sarj olmasına 30 dk var diyor.
GMC hızlı şarj aletini kullanmaya devam edeyim o zaman? Syrox dursun mu ?

Kullanmıyorum da Mobil Erişim Noktası ile Laptop kullanıyorum telefon aracılığı ile... Bu da sıkıntı yaratmaz herhalde?
Bu genellikle telefonun oldukça ısınmasına sebep oluyor. Şarj ederken aynı anda kablosuz olarak internet paylaşmanızı pek tavsiye etmem.

Telefon kendi çekeceği voltajı ayarlıyor. Kalitesiz bir şarj aleti olmaması yine de önemli ama.

USB kablo ile bilgisayara bağlamanızda bir sorun olmaz.

Bu genellikle telefonun oldukça ısınmasına sebep oluyor. Şarj ederken aynı anda kablosuz olarak internet paylaşmanızı pek tavsiye etmem.

Telefon kendi çekeceği voltajı ayarlıyor. Kalitesiz bir şarj aleti olmaması yine de önemli ama.

USB kablo ile bilgisayara bağlamanızda bir sorun olmaz.
Üstteki arkadaşın dediği gibi yapayım o halde sıkıntı olmaz?

Yeni konular

Geri
Yukarı