Galaxy S8 vs S7 FE

Kyllea

Hectopat
Daha fazla  
Selam, üniversite için derslerimde yazı, çizim fazlasıyla kullanacağım için tablet almaya karar verdim. S7 FE ve S8 modelleri arasında kaldım. Pek bir fark göremedim 120Hz ekran ve işlemci dışında. Aradaki fiyat farkına değer mi kullananlar veya konu hakkında bilgisi olanlar tavsiye verirse sevinirim.

Merhaba. Yıllardır S6 Lite kullanıyorum. Bir tip öğrencisi olarak iyi diyebilirim. Genelde kitap okuyorum. Samsung Note uygulaması not almak için yeterli oluyor. Ancak çizim için çok kötü. Uygulamalar tüm Android cihazlara entegre halde çalışması için yapılmış. Bu yüzden yetersiz çizim için. Apple tabletleri öneririm.

Çizim istiyorsan Procreate için iPad alman daha iyi olur. S7FE'de şöyle bir durum var Samsung'un kendi uygulamalarında gecikme yok gibi bir şey ama 3. parti bir uygulama olunca gecikme belirgin oluyor ve asıl nokta Procreate alternatifi olarak clip Studio paint kullanmak istiyorsun ama nedense s7FE'de clip Studio Paint'de fazla bir gecikme var anlamadım diğer uygulamalarda bu kadar yok. Snapdragon 778g ve 4gb ram mi yetmiyor bilmiyorum ama buna bakarak S8 almak daha iyi olur diyebilirim tabi orada İpad daha garanti bir seçim onu da söyleyeyim.

İkisi de TFT ekran. S7FE sahibi olarak ekran boyutu önemliyse S7FE daha büyük ekrana sahip ancak onun dışında S8 daha üst bir cihazdır. Son olarak bütçeniz yetiyorsa AMOLED ekranlı modelleri alırsanız ekran kalite farkı çok daha belirgin olacaktır. TFT ekran maalesef AMOLED kadar tatmin edici değil. Çizim için profesyonel çizimler yapacaksanız Samsung tatmin etmez IPad uygulamaları daha iyidir ancak benim gibi sadece not alıp pdf açacaksanız Samsung Notes birçok 3. parti uygulamaya göre daha tatmin edici geldi.

İkisi de TFT ekran. S7FE sahibi olarak ekran boyutu önemliyse S7FE daha büyük ekrana sahip ancak onun dışında S8 daha üst bir cihazdır. Son olarak bütçeniz yetiyorsa AMOLED ekranlı modelleri alırsanız ekran kalite farkı çok daha belirgin olacaktır. TFT ekran maalesef AMOLED kadar tatmin edici değil. Çizim için profesyonel çizimler yapacaksanız Samsung tatmin etmez IPad uygulamaları daha iyidir ancak benim gibi sadece not alıp pdf açacaksanız Samsung Notes birçok 3. parti uygulamaya göre daha tatmin edici geldi.
Amoled daha iyi de Samsung'un kullandığı Tft ips panel de gayet iyi hdr 10+ da sunuyor zaten.

Amoled daha iyi de Samsung'un kullandığı Tft ips panel de gayet iyi hdr 10+ da sunuyor zaten.
TFT kullanırken genel sorun eğik bakıldığında parlaklık %40 civarı azalıyor bir de ekran sarımtırak. Kullandığım Samsung AMOLED ekranlı telefona göre belirgin daha kötü mağazada da Samsung AMOLED tabletleri denediğimde daha iyi hissiyat veriyor. Eğer profesyönel çizim yapılacaksa siyahlardaki derinlik ve renk doygunluğu olarak AMOLED büyük bir fark yaratacaktır. Ancak günlük kullanımda fark yaratmaz.

TFT kullanırken genel sorun eğik bakıldığında parlaklık %40 civarı azalıyor bir de ekran sarımtırak. Kullandığım Samsung AMOLED ekranlı telefona göre belirgin daha kötü mağazada da Samsung AMOLED tabletleri denediğimde daha iyi hissiyat veriyor. Eğer profesyönel çizim yapılacaksa siyahlardaki derinlik ve renk doygunluğu olarak AMOLED büyük bir fark yaratacaktır. Ancak günlük kullanımda fark yaratmaz.
Tam tersine oluyor aslında. İps sektör standartı olduğundan %100 renk doğruluğuna sahip bir ips, amoled den daha doğru renkler veriyor. Bende s7fe yanında dynamic amoled ekranlı bir telefon kullanıyorum ama ben öyle bir sarılık hissedemedim.

Geri
Yukarı