Galaxy SIV Lollipop Dokunmatik Tuş Sorunu

Alp34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde bir Galaxy SIV cihazı var, hiç root gibi bir şey yapmadım buna ve Türkiye'den almıştım.

Öncelikle sorunsuz bir şekilde Android 4.4.2 kullanıyordum geçen Android Lollipop güncellemesi gelmiş bende yükleyeyim dedim.

Yükledim kuruldu falan düzgün çalışıyordu sonra bir 200MB civarı bir güncelleme daha geldi. Şimdiden anlayanlar vardır sorunu ama benim böyle olacağından haberim yoktu ve 200MB'lik güncelleştirmeyi kurunca telefonun dokunmatik tuşları( Home button'un yanındaki geri ve menü tuşlarından bahsediyorum) ne ışık verir ne de çalışır oldu.

Internette biraz araştırdım ve bu hata, çoğu son güncelleştirmeyi yapan S4 kullanıcılarında görülmüş. Internette sunulan neredeyse her çözümü denedim - birazdan yazacağım denediklerimi - fakat bir sonuca ulaşamadım. Bu sorunu rom atmadan falan çözebilir miyiz? Garantiye götürücem adam 2-3 ayda getiriyor üstüne de birsürü para alıyor o yüzden garanti son yol olsun istiyorum.

Denediğim çözüm yolları;
1- *#2663# yaparak Touch Key update'leri yaptım ve yeniden başlattım.

2-USB kablosuna bağlayın yazıyordu denedim sonuç vermedi.

3- Telefonun içinde gömülü olan uygulamalar varsa ve bunları devre dışı bırakmak bu probleme yol açıyor yazmışlar tek tek devre dışı bıraktığım herşeyi tekrar aktif ettim yeniden başlattım.

4- Ayarlar - Ekran - Tuş kilidi ışığı süresini değiştirin yeniden başlatın demişlerdi onu da yaptım.( Yani "Ne saçmalıyosunuz böyle çözüm mü olur bu probleme!" diyerek çoğu çözüm yolunu denedim. :D )

Sizin aklınıza gelen çözüm yolları var mıdır? Bu tuşların kökten bozulduğunu ya da yazılımdan kaynaklandığını nasıl anlarım? Şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı