Galaxy Tab S7 FE alınır mı?

brousse

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
1 yıldan uzun bir süredir Lenovo Tab P11 (1. Nesil) kullanıyorum ancak şimdiden ufak tefek kasmalar yaşatmaya başladı. Bu yüzden yeni bir tablete geçsem mi düşünüyorum. Arada büyük bir işlemci farkı var (P11'de SD662 varken S7 FE'de SD750G(?) var) ama RAM ve yazılım bakımından S7 FE beni üzer mi?

Tablette oyun oynamıyorum ama S7 FE'nin P11 gibi 4 GB RAM'e sahip olması ve P11 ile aynı yıl (2021) piyasaya sürülmüş olması beni düşündürdü.

Artıları:

• Uygun fiyat: S7+ gibi diğer üst düzey modellere göre daha uygun fiyatlıdır.
  • S Pen desteği:Samsung'un mükemmel kalem deneyimini sunar.
    https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/s-pen-pro-black-ej-p5450sbegus/
    • ** İyi ekran:** 12.4 inç LCD ekran, film ve dizi izlemek için harika.
    • Uzun pil ömrü: Tek şarjla bir gün boyunca rahatça kullanabilirsiniz.

• Eksileri:
      • TFT ekran: AMOLED ekranlara kıyasla daha az canlı renkler sunar.
      • 60Hz yenileme hızı: Daha akıcı bir görüntü için 120Hz yenileme hızına sahip modellere göre daha düşük yenileme hızına sahip.
      • İşlemci: üst düzey modeller kadar güçlü değil.

Hocamın da dediği gibi ve ekran cozunurluk olarak iyi ancak TFT panel, bu konularda cok hassassaniz tercihinizi AMOLED ve super AMOLED gibi ekranlara yoneltebilirsiniz.
Ekran çok önemli değil, IPS ekran bana yeter; şu anki Lenovo tabletimin ekranı da IPS ve bence gayet başarılı. AMOLED ekranlara hayranım ama AMOLED için fazladan para vermeye gerek duymuyorum.
Yazılım üzmez ama Ram üzer. Bu arada işlemcisi wifi modelinde 778g, lti modelinde 750g.
P11'in stok Android 11'i bile beni üzmüşken, OneUI gibi biraz daha dolu ve güncel bir yazılımla üzülmek istemem açıkçası.

İkinci el S8 almaya karar verdim. Uygun fiyatı ve devam eden garantisi beni S8'e itti. Umarım Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi fazla ısınmaz.

Herkese önerileri için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı