Çözüm Galaxy Watch Active 2 Bağlantı Kopma Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Semih Kutlu

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Ben 4 gün önce Samsung Galaxy Watch Active 2 satın aldım ve telefonum Huawei Y9 Prime 2019 ile eşleştirdim. Eşleştirdikten sonra fark ettim ki saatim ile telefonum arasındaki bağlantı sık sık kopuyor. Sanırım bu sorunlar Samsung model telefonlarda yaşanmıyor. Araştırma yaptım ve bu sorunla ilgili hiçbir çözüm bulamadım ve kendim uğraştım. Bir kaç ayarı fark ettikten sonra bu bağlantı kopmaları neredeyse yok denecek kadar az olmaya başladı (günde en fazla 4 defa). Şimdi size bu birkaç ayarı anlatacağım, inşallah sizde de işe yarar. (Sadece Android telefonlar için.)

İlk olarak telefonumuzdan Ayarlar'a giriyoruz.

1. Adım
- 'Uygulamalar' seçeneğine tıklıyoruz.

Screenshot_20200502_002509_com.android.settings.jpg

- Uygulamalar seçeneği içerisinde bulunan 'Uygulama Başlatma' seçeneğine tıklıyoruz.

Screenshot_20200502_002516_com.android.settings.jpg

- Uygulama Başlatma seçeneğine tıkladıktan sonra şu üç uygulamayı arıyoruz: Galaxy Wearable, Samsung Accessory Service, Watch Active2 Plugin.

Screenshot_20200502_002533_com.huawei.systemmanager.jpg

- Daha sonra bu uygulamaların seçenekleri aktif ise onları kapatıyoruz. Kapatırken üç tane seçenek olacak, onları aktif ediyoruz.

Screenshot_20200502_002538_com.huawei.systemmanager.jpg

2. Adım
- Ayarlara giriş yaptıktan sonra tekrar 'Uygulamalar' seçeneğine tıklıyoruz.

Screenshot_20200502_002509_com.android.settings.jpg

- Uygulamalar seçeneği içerisinde bulunan 'Uygulamalar' seçeneğine tıklıyoruz.

Screenshot_20200502_002614_com.android.settings.jpg

-Uygulamalar seçeneği içerisinde şu iki uygulamayı bulup, sırasıyla anlatacağım ayarları veriyoruz. (Galaxy Wearable, Watch Active2 Plugin.)

Screenshot_20200502_002623_com.android.settings.jpg

-Bu uygulamaları bulup içerisine girdikten sonra Gelişmiş başlığı adı altında bulunan 'Diğer uygulamaların önüne geçme' seçeneğine tıklıyoruz.

Screenshot_20200502_002634_com.android.settings.jpg

-Diğer uygulamaların önüne geçme seçeneği kapalı ise onu aktif ediyoruz.

Screenshot_20200502_002637_com.android.settings.jpg

Screenshot_20200502_002652_com.android.settings.jpg

Bu dediklerimi yaptıktan sonra bağlantı kopma sorunu inşallah yok denecek kadar az olabilir.

Diğer bir konu ise ben saati kullandığımda fark ettim ki gelen mesajlara sesli olarak söylediğim kelimeleri Türkçe olarak yazı haline getirmiyor. Bunun için 19, 99TL ücretli bir uygulama önerim var. Bunun için telefonunuzdan Galaxy Wearable uygulaması üzerinden 'Galaxy Store'a giriş yapıyoruz. Daha sonra uygulama arama bölümüne 'G-Keyboard Pro' yazıyoruz ve satın alıyoruz. Saate kurduktan sonra uygulamanın ayarlarından Türkçe seçeneklerini aktif ediyoruz.

İnşallah faydalı bir paylaşım olur. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler, hâlâ işe yarıyor. Fakat sizden ricam konuyu güncelleyin zira söylediğiniz ayarları redmi note 10 pro telefonumda farklı yerlerde buldum.

Teşekkürler, hâlâ işe yarıyor. Fakat sizden ricam konuyu güncelleyin zira söylediğiniz ayarları Redmi Note 10 Pro telefonumda farklı yerlerde buldum.

Şu an elimde Android bir telefon yok ve saati değiştirdim kardeşim ya, elime bir Android telefon geçince güncellerim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Geri
Yukarı