Galaxy Y S5360'da Ram Şişmesi

Hasan_Erkan

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Samsung Galaxy Y s5360 a sahibim. Cihazın 280MB ram'ı var çok düşük ama telefona Hard reset attığımda ram kullanımı 120 civarında iken bir müddet sonra hiç 200 den aşağı inmiyor. Arka planda hiç bir program çalışmadığı halde ram'i nasıl rahatlatabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın Custom ROM yükleme. Bende aynı cihaza sahibim, RAM kullanımını iyileştirmek ve hızlandırmak için kaç tane Custom ROM yüklediğimi saymadım bile. Hiçbiri işe yaramadı, yarasa bile mutlaka telefonun bir kısmından arıza veriyor, Stock ROM gibisi yok.

Cihazda RAM temizleme işlemi yaptığında bir müddet sonra RAM'in artması normal bir durum. Arka planda internet olsun olmasın Google Play, Google Haritalar, E-Posta, Samsung Apps, Gmail programları çalışıyor. Telefonunu Root'la, Kullanmadığın sistem uygulamalarını sil(Link2SD vb. bir program ile). Ben kullanmadığım sistem uygulamalarını siliyorum. RAM kullanımı biraz düzeliyor. Kasmalar azalıyor.

Androzip ile silmeden önce sistem uygulamaları ve normal uygulamaları yedekleyebilirsin. İnternetten biraz araştırsan hem uygulama yedeklemeyi hemde sildiğin sistem dosyalarının .apk'sını bulabilirsin. Stock ROM yüklediğinde zaten telefondaki bütün uygulamalar yenileniyor. Eksik uygulamalar yeniden yükleniyor. Aşağıda listelediğim sistem uygulamalarını kullanmıyorsan silebilirsin.
  1. Google Haritalar
  2. Swype(klavye)
  3. Hangouts
  4. Samsung Apps
  5. E-Posta
  6. Gmail
Birkaç tane daha vardı onları unuttum. Sakın bu saydığım uygulamalar dışında sistem uygulamalarını bu gereksiz diyerek silme. Yukarıda listelediğim uygulamaların içinde kullandıkların varsa silme. Zaten telefonun hafızası doluysa bu uygulamaları silmeni şiddetle tavsiye ederim. Eğer yeniden Stock ROM kurmak istiyorsan hazırladığım rehbere bakarak yeniden kurabilirsin.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/samsung-galaxy-y-s5360-stock-rom-yükleme-rehberi.55756/

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı