Galaxy Z Flip 4 şarjı çok hızlı bitiyor

Birben

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Bugün sıfır olarak Samsung Galaxy Z Flip 4 aldım. Ancak şarjı çok çabuk bitiyor. Güncelleme yaptığımda normal karşılamıştım durumu çünkü arka planda yoğun olarak telefon çalışıyordu. Ama tüm güncellemeleri bitirdikten sonra ekran parlaklığı orta olacak şekilde YouTube'ta yarım saat gezintide yüzde 12 şarj harcadı. Bu telefona göre normal midir?

Önceki telefonum olan Xiaomi'de de aynı sorunu yaşadım. 1.5 yıl boyunca kutusunda bekleyen ürünü aldığımdan dolayı sıfır ürünün şarjı çok çabuk bitme problemiyle karşılaşmıştım. Bu telefonda da böyle bir sorundan kaynaklanıyor olabilir mi? ( telefonu Samsung'un kendi bayisinden aldım.) Yoksa bu telefona göre normal bir şey mi?

Son düzenleme:
Şarj olarak iyi bir cihaz değil zaten. Mobil veriyle miydi? Wi-Fi mi?
Xiaomi'nin gözünü seveyim 2 yıl geçtikten sonra bile şarjı yoğun kullanımda bir gün atıyordu. Tüm güncelleme işlemlerimi Wi-Fi ile yaptım. Normalse kendime powerbank arayayım. Değilse garantiye vereyim.

3700 MAH'lı cihaz almışsın suç sende biraz, tabii yetmez batarya.
Yine de bu kadar hızlı şarjı bitmesi anormal. Z flip 3'e göre batarya iyileştirmeleri yapılmış. Bu böyleyse Z flip 3'ü düşünemiyorum. Aynı zamanda yorumlarda batarya performansından memnun olan kullanıcı yorumlarını da gördüm. Aynı zamanda bataryanın nasıl optimize edildiği önemli yani 3700 Mah da optimizesi iyiyse büyük işler çıkarabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı