Galeriye sızma eğitimleri doğru mu?

Squaxw

Hectopat
Oncelikle selam bayraminiz mubarek olsun Instagram'da baris reus diye bir adam var egitim seti falan satiyor. Galeriye sizma falan var. Bunlar gercek mi gercekse nasıl oluyor? (yazdigim seyin konuyla alakasi olmayabilir en mantiklisi bu geldigi icin bunu sectim)set falan almayacagim.

Son düzenleme:
Oncelikle selam bayraminiz mubarek olsun Instagram'da baris reus diye bir adam var egitim seti falan satiyor. Galeriye sizma falan var. Bunlar gercek mi gercekse nasıl oluyor? (yazdigim seyin konuyla alakasi olmayabilir en mantiklisi bu geldigi icin bunu sectim)

2 yıldır siber güvenlik ile ilgileniyorum ve evet doğru. Ama eğer siber güvenliğe ilgin varsa Udemy'den vs eğitim alman daha doğru olur.

Oncelikle selam bayraminiz mubarek olsun Instagram'da baris reus diye bir adam var egitim seti falan satiyor. Galeriye sizma falan var. Bunlar gercek mi gercekse nasıl oluyor? (yazdigim seyin konuyla alakasi olmayabilir en mantiklisi bu geldigi icin bunu sectim)

Galeriye sızma mı?😂😂

Ben işe yarar bir eğitim seti olduğunu sanmıyorum hadi diyelim işe yarıyor içinde suç unsuru var başkalarının kişisel fotoğraflarına erişmek suçtur bulaşmayın derim.

Başkasının fotoğraflarını görmek istemek, acaba şey fotoğrafı var mıdır düşüncesiyle aynı. Sapıklığa çıkıyor sonu. Benim çevremde de vardı böyleleri şakayla karışık "galerine bakayım mı, telefonunu bir versene, Google geçmişini göstersene" diyenler. Hepsini hayatımdan çıkardım. Resmen hastalıktır bu.

Bunlar genelde para tuzağı oluyor eğer network biliyorsan ve orta düzeyde kod yazabiliyorsan erişirsin.

Her türlü hackleme işlemi yapılabilir iyi bilirseniz ele geçirdiğiniz kişinin tüm cihazlarını elinizdeymiş gibi kullanabilirsiniz ama bu direkt suçtur. Bu adam da belki öğretiyordur belki dolandırıcıdır ama ne olursa olsun yasal değil bulaşmayın bu işlere.

Dediğiniz kişinin eğitim setleri zaten hack forumlarında dolanıyor yani oradan da alabiliyorsunuz. 1-2 sene önce denk gelmiştim baktığımda çoğu method bilindik ve eski methodlardı yani çalışmıyor yüksek ihtimalle. Şuan nasıl bilmiyorum. Galeriye sızmak evet sandığınız kadar kolay ancak bunun için karşıyı kandırmanız gerekebilir ancak bu şekilde kolay oluyor. Diğer türlü açık aramanız vs gerek o da işin zor tarafı yani herkesin yapabileceği bir şey değil.

Geri
Yukarı