GamaKay MK61 almaya değer mi?

Bütçe
600tl

kerooo

Picopat
Daha fazla  
Ben şu an Gamepower Ogre kullanıyorum klavye 5 ayda bozulduğu için bütçe dostu kaliteli klavye arayışına girdim Türkiye'de bu fiyata Outemu Switch almak yerine yurt dışından gateron optic Switch almak daha mantıklı geldi ama klavye %60 olması beni biraz tedirgin ediyor ben şu ana kadar Full klavye kullandım ve birden tum atanmış tuşlardan vazgeçmek mantıklı mı?
GamaKay MK61'i sıkılmadan uzun yıllar kullanabilir miyim yoksa tam klavye özlemi çeker miyim?
Bu klavyeyi alırsam en az 4-5 yıl kullanmalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız anahtarlar Cherry MX olmalı. Gateron, Outemu, TTC gibi markalar piyasada çok uzun süre bulunmadığı için ömürleriyle alakalı yorum yapamayacağım.

Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız anahtarlar Cherry MX olmalı. Gateron, Outemu, ttc gibi markalar piyasada çok uzun süre bulunmadığı için ömürleriyle alakalı yorum yapamayacağım.

Cherry MX 10 yıl gidiyorsa gateron 5 yıl gider herhalde ama ben Switch'in ömrünü sormadım %60 klavye kullanışlımı anlamında sormuştum.

Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız anahtarlar Cherry MX olmalı. Gateron, Outemu, TTC gibi markalar piyasada çok uzun süre bulunmadığı için ömürleriyle alakalı yorum yapamayacağım.

Daha sacma bir yorum olamazdi. Gelmis yine "klavye dedigin cherry mx olacak aga" tipleri.

Son düzenleme:
Güzel klavye o paraya alınabilecek en iyi klavye de olabilir yurt dışında çok kullanan, seven var.
Gateron Yellow Switch'ler de çok seviliyor. Switch açısından sorun olmaz. Kullanışlılığı sizin alışkanlığınıza bağlı ama çok az yer kaplıyor kısıltlı bir alan varsa avantajlı.

Güzel klavye o paraya alınabilecek en iyi klavye de olabilir yurt dışında çok kullanan, seven var.
Gateron yellow Switch'ler de çok seviliyor. Switch açısından sorun olmaz. Kullanışlılığı sizin alışkanlığınıza bağlı ama çok az yer kaplıyor kısıltlı bir alan varsa avantajlı.

XL 90*30 mouse padim var 600TL bütçem var Valorant oynuyorum ve sadece yazı yazıyorum F tuşları olarak F4 ve F5i kullanıyorum YouTube'da çok takılıyorum yön tuşlarını sürekli kullanıyorum mantıklı mı?

Sence compact klavyeleri uzun yıllar sıkılmadan kullanabilir miyim?
Kullanirsin niye kullanamayasin? Alisma meseleai biraz. Kullanim senaryosu da onemli tabi. Surekli F tuslari gereken bir is yapiyorsan 60% yerine TKL olabilir belki.

3 tane tam boy olmayan klavyem var ve hic zorluk cekmedim alisma konusunda. GMMK TKL, Redragon K530 ve KPRepublic BM65. Sana tavsiyem direkt 60% degil de 65-68 diye gecen modellere bakman olur.

Kullanirsin niye kullanamayasin? Alisma meseleai biraz. Kullanim senaryosu da onemli tabii. Surekli F tuslari gereken bir is yapiyorsan 60% yerine TKL olabilir belki.

3 tane tam boy olmayan klavyem var ve hiç zorluk cekmedim alisma konusunda. Gmmk TKL, Redragon K530 ve kprepublic bm65. sana tavsiyem direkt 60% degil de 65-68 diye gecen modellere bakman olur.

Bende TKL istiyorum aslında ama 600TL bütçe ile alınabilecek RGB TKL klavye yok denilecek kadar az bir önerin var mı?

Gateron Yellow Switch'ler de çok seviliyor. Switch açısından sorun olmaz. Kullanışlılığı sizin alışkanlığınıza bağlı ama çok az yer kaplıyor kısıltlı bir alan varsa avantajlı.

Cok begenilen Gateron Yellow switchler mekanik olanlar. MK61 optik switch kullaniyor. Optik Gateron Yellowlar o cok begenilen mekanik olanlardan farkli.

Geri
Yukarı