Game Booster GB-G060B kasa fanlarını kumandasız kontrol etme

Moscow

Hectopat
Game Booster GB-G060B kasaya sahibim fakat kasanın kumandasını kırdım, kumandası olmadan bu fanları nasıl kontrol edebilirim acaba?

Kasanın arka kapağını açtığınızda RGB kontrolcüsü olması lazım oradaki kablolar düzgünce takılımı kontrol et.
Takılı.
LED şeritler için bir RGB çıkış var ancak fanlar için bir RGB yuvası göremedim, elinde iki seçenek var bu durumda:

1. Yeni kumanda almak.
  2. Fanların RGB bağlantısını reset Switch'e yapmak.

Yeni bir kumanda alsam bile etki edebilir mi? Etki edeceğini nasıl anlarım ?

Yeni bir kumanda alsam bile etki edebilir mi? Etki edeceğini nasıl anlarım?

Ne gibi bir etki tam olarak? RGB kontrolü için istemiyor muydun? Fan RPM'lerini de mi ayarlayacaksın?

RPM'leri kontrol etmek için istiyorum.

Tamam şimdi konuya baştan başlıyoruz. :D

Ben RGB'leri kontrol etmek istiyorsun sandım, RPM'ler için anakarttaki PWM fan başlığını bir çoklayıcı ile kullanabilirsin.

B450m s2h PWM.png

Kırmızı ile yuvarlak içine aldığım pin başlığını kullanabilirsin.

Tamam şimdi konuya baştan başlıyoruz. :D

Ben RGB'leri kontrol etmek istiyorsun sandım, RPM'ler için anakarttaki PWM fan başlığını bir çoklayıcı ile kullanabilirsin.

Eki Görüntüle 1263414

Kırmızı ile yuvarlak içine aldığım pin başlığını kullanabilirsin.

Bu konularda biraz cahilim o yüzden kusura bakmayın :D, çoklayıcı dışında bir yöntem var mıdır?

Bu konularda biraz cahilim o yüzden kusura bakmayın :D, çoklayıcı dışında bir yöntem var mıdır?

Yok önemli değil, herkes her şeyde uzman değil. :)

Yeni kumanda almak aklıma gelen tek şey. :D

Fanlarda PWM desteği yoksa boşa gider bu arada, fanlarda PWM desteği var mı?

Bilmiyorum, nasıl kontrol edebilirim?

Fanların girişlerine bakar mısın? 3 tane pin yuvası varsa PWM desteği yoktur, eğer 4 tane ise PWM destekli.

O zaman çoklayıcı vasıtası ile anakarta bağlayıp sonradan BIOS'tan Q-fan Configuration (ismi daha değişik olabilir) yaparak fanları otomatik şekilde sistemin kontrol etmesini sağlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı