Game booster Nitro 360 ARGB işlemci soğutucusu alınır mı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5-11400
RTX2060
B560M-A
8*2 16 GB Ddr4 3200Mhz
500 GB m2 SSD 1700/1600
Merhaba arkadaşlar. Şöyleki sistemimde i5 11400 var ve acayip şekilde ısınıyor(stok fan). Örnek vermem gerekirse 2007'de çıkmış olan Call of Duty 4 MW adlı oyunda 5 dk oynatmadan kapanıyor. Böyle bir sıvı soğutma alsam işimi görür mü? + CFM değeri nedir acaba bu soğutucu çoğu soğutucudaki değerlerin biraz aşağısında kalmış.

Ürünün linkini koymayı unutmuşum 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Alinmaz, ucuz ve 360mm olmasi yanilgiya dusurmesin. Kaliteli bir 240mm sivi sogutma ile daha iyi performans alirsiniz bu urunden. Ayrica sivi sogutmaya hevesiniz yoksa 400-500 liralik bir kule tipi sogutucu bile 11400 icin fazlaca yeterlidir.

UV yapabilirsiniz ve kule tipi soğutucu alın, Game Booster'in ürünleri kaliteli değil.

Alinmaz, ucuz ve 360mm olmasi yanilgiya dusurmesin. Kaliteli bir 240mm sivi sogutma ile daha iyi performans alirsiniz bu urunden. Ayrica sivi sogutmaya hevesiniz yoksa 400-500 liralik bir kule tipi sogutucu bile 11400 icin fazlaca yeterlidir.

Peki önerebileceğiniz sıvı soğutmalar var mı?
(Kaliteli kule tipide olur)

Xigmatek Beast ama ön tarafa da takabilirim haberin olsun.
  1. Kasanizin 360mm sivi sogutma destegi yok.
  2. Kasanizin ust panele sivi sogutma destegi yok.
  3. Kasanizin hava sogutma destegi 158mm.
  4. Kasanizin on panele sivi sogutma destegi 240mm.
Tum bu bilgilere bakacak olursak ve elinizdeki islemciye bakacak olursak sunlari onerebilirim;

Sivi sogutmaya gerek var mi? Bence yok.

1. Kasanizin 360mm sivi sogutma destegi yok.
  2. Kasanizin ust panele sivi sogutma destegi yok.
  3. Kasanizin hava sogutma destegi 158mm.
  4. Kasanizin on panele sivi sogutma destegi 240mm.
Tum bu bilgilere bakacak olursak ve elinizdeki islemciye bakacak olursak sunlari onerebilirim;

Sivi sogutmaya gerek var mi? Bence yok.

Tamamdır çok sağ olun az kalsın üst taraf için sıvı soğutma alacaktım.

@BerkayZ87 ben son bir şey daha sormak istiyorum.
İnternetten izlediğim videolara bakılırsa zaten i5 11400 Fazla ısınan bir işlemci(stok fan ile)
Ama benimki normalden aşırı derecede fazla ısınıyor mesela Valorant CS gibi işlemci oyunlarında direk yükleme ekranında kapanıyor grafikli oyunlarda yine biraz dayanıp kapanıyor bari diyorum YouTube falan izleyeyim yine yok her türlü kapanıyor
Ben kasamın zamanında fan probleminden dolayı vatan bilgisayarda garantiye götürmüştüm ve oradaki abi sistemi komple sökmüş idi.
İşlemci fanınıda sökdü ama macunu yenilemeden tekrardan yerine taktı ve bu 5-6 defa oldu.
Acaba normalden fazla ısınma sorunu bundan dolayı oluyor olabilir mi?

Son düzenleme:
Macunu yenilemeden taktiysa bundan dolayi olabilir. Onemli bir detay ama bazilari goz ardi ediyor.

Tamamdır sabah ben bir kontrol edeyim kusuruma bakma bu saatte rahatsız ediyorum seni de çok teşekkürler bana çok yardımcı oldun

Geri
Yukarı