Game booster titan 240 sıvı soğutma alınır mı?

Yer
Rize
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Bu ürünü alma mecburiyetimden dolayı aldım ve kullanımımın 8. ayı şu an. Alacak olan arkadaşlara bilgi niteliğinde olsun diye konu açmak istedim. Gamepower intense X60 2K 165Hz monitör satın almıştım Samsung panel olduğu için ve 1 yıldır aktif olarak hiçbir sorunu olmadan kullanıyorum. Bu ürünün de bana sorun çıkarmayacağını tahmin ederekten aldım ve 8 aylık tüm deneyimlerim şu şekilde. Ryzen 5 5600 işlemcimi 1.350 voltajdan 1.250 voltaja indirip 4.7GHz'e overclock edip kullanıyorum. Oyunlarda işlemci sıcaklığım maksimum olarak 67 dereceyi gördü. Yani ürün soğutamaz edemez falan diyenlere kanaat etmeyin. Fanları sessiz değil fakat çok da sesli değil kafanızı şişirmez ben Gigabyte B550 Gaming X anakart kullanıyorum BIOS ayarından elle fan ayarı yaparak kendime göre ideal bir ayar yaptım daha da sessiz çalışsın diye ve başarılı da oldu. Sıvının geçtiği borular örgü ile kaplı ve dandik durmuyorlar gözle görüp elle kontrol eden dandik diyemez kesinlikle. Peki bu ürünün eksileri var mı tabii ki de var. Ürünün pompası fiyatına göre normal diyebilsek de ufak da olsa sesli çalışıyor kulağınızla bunu duymanız gayet mümkün. Fakat boşta ve yükte bu sesin şiddeti azalıp artmıyor bilginiz olsun. Ekstra olarak Cooler Master gibi ürünlere göre pompa ömrü ne kadar iyidir orası da meçhul. MX-4 termal macun ile ürünü kullanıyorum Ryzen 5 5600 ısınan bir işlemcidir ben bana verdiği sonuçtan memnunum şu anki fiyatına karşılık alınır mı? Bilmiyorum. Ben minimum 2.204TL'ye gördüm ama alacak bir arkadaş varsa rehber olsun diye düşüncelerimi buraya yazmak istedim. Sistemimde kullandığım en markasız ürünlerden birisidir. Hiçbir şekilde bir markayı övmek için bu yazıları buraya yazmıyorum. Kesinlikle yorumlarım tamamıyla kullanımıma karşılık ürünün bana verdiği izlenimlerdir.

Kullandığım sistemim:
Gigabyte B550 Gaming X V2 AMD AM4 DDR4 ATX / AMD Ryzen 5 5600 4.7GHz O.C / GameBooster TITAN 240mm / Team Force Delta TUF Gaming Alliance RGB DDR4 32GB 4000Mhz / SAPPHIRE NITRO+ RX6900XT OC SE 16GB GDDR6 256BİT / Kingston NV2 SNV2S/2000G PCI-Express 4.0 2 TB M.2 SSD / FSP HYPER 80+ PRO H3-700W / Archon Flare X6 Mesh 6X120MM Case / Gamepower Intense X60 27" 165 Hz 1 MS G-Sync FreeSync 2K WQHD Curved VA Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600 ısınan bir işlemcidir

Değil hocam. Kız arkadaşıma ellerimle topladığım sistemde 2600X'in stok soğutucusu+MX-6 macun ile soğutuyoruz güzelce.
memnunum şu anki fiyatına karşılık alınır mı?

Hayır alınmaz. Phantom Spirit daha sıkıntılı işlemcileri belirttiğiniz sıcaklıkların altında tutabiliyor. Yazdığınıza cevaben yazdım yanlış anlaşılmasın. Fiyatına karşılık alınır mı dediğiniz için mantıken f/p konuşmalıyız. Daha ucuza daha güçlü soğutma performansı yapan Phantom Spirit varken önermek güç doğrusu.

Kesinlikle yorumlarım tamamıyla kullanımıma karşılık ürünün bana verdiği izlenimlerdir.

Ama en önemlisi budur. Bir tüketici olarak elinizdeki maldan memnunsanız sıkıntı yok.

Değil hocam. Kız arkadaşıma ellerimle topladığım sistemde 2600X'in stok soğutucusu+MX-6 macun ile soğutuyoruz güzelce.

Hayır alınmaz. Phantom spirit daha sıkıntılı işlemcileri belirttiğiniz sıcaklıkların altında tutabiliyor. Yazdığınıza cevaben yazdım yanlış anlaşılmasın. Fiyatına karşılık alınır mı? Dediğiniz için mantıken F/P konuşmalıyız. Daha ucuza daha güçlü soğutma performansı yapan Phantom spirit varken önermek güç doğrusu.

Ama en önemlisi budur. Bir tüketici olarak elinizdeki maldan memnunsanız sıkıntı yok.

Stok soğutucunun yetersiz olduğu bir işlemci desem daha doğru olacaktır uyarınız için teşekkürler. Dediğiniz kule tipi ürününü biliyorum ve bende birçok kişiye öneriyorum gerçekten çok başarılı bir ürün katılıyorum size. Fakat kule tipine ille de uzak olan arkadaşlar bu ürünü almayı düşünürse diye yorumlamak istedim. Elimde ki maldan memnunum ama marka nedeniyle ne zaman bozulur diye şüphem var tabii onu da belirttim zaten 😁😁

Yeni konular

Geri
Yukarı