Game Garaj Skywalker 5T10-1650-S vs. 5A-1650S

tloji

Hectopat
Herkese iyi akşamlar. Aklımda iki adet sistem var. Birisi intel işlemcili, diğeri ise AMD. Özelleştirerek almak istiyorum ama hangisini alacağıma karar veremedim.
Oyun odaklı bir sistem olacak ve benim için en mühim olan kısım ileriye dönük bir sistem olabilmesi. Özellikle ilerde iyi bir işlemci takmak istiyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Herkese iyi akşamlar. Aklımda iki adet sistem var. Birisi intel işlemcili, diğeri ise AMD. Özelleştirerek almak istiyorum ama hangisini alacağıma karar veremedim.
Oyun odaklı bir sistem olacak ve benim için en mühim olan kısım ileriye dönük bir sistem olabilmesi. Özellikle ilerde iyi bir işlemci takmak istiyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Ben 1600 AF kullanıyorum,memmunum,bence AMD olanı al.

10100F tekli çekirdek gücünde oldukça iyi, ilk sistemi 2x8 GB RAM yapıp direkt alabilirsin uzun süre götürür. İkinci sistemi 3600 yapabiliyorsan veya ileride 3000/5000 serisi bir işlemciye yükseltmeyi düşünüyorsan onu al.
İkinci sistemdeki anakart ile 5600x gibi bir işlemci kullansam sıkıntı yaratır mı?

İkinci sistemdeki anakart ile 5600x gibi bir işlemci kullansam sıkıntı yaratır mı?

MicroATX ve giriş seviyesi bir B450. Kullanabilirsin ama OC yapmaya çalışırsan VRM'ler çok çabuk ısınır ve çöker. Stok halde bırakmak yeterli olur diye düşünüyorum. Rekabetçi oynayacaksan ileride 5600X takviyesine açık olmasıyla ikinci sistem daha iyi. Bu sistemi de 2x8 GB ve en az 500 GB SSD ile almanı öneririm. Tam performans ve yeterli depolama için önemli bunlar.

Alınmaz. Anakartlar BIOSTAR ve PSU markalarını yazmamışlar büyük ihtimal dandik bir markadır hem de o kadar para etmez o sistemler.
Parçaları değiştirsen bile gereksiz para harcamış olursun.

Alınmaz. Anakartlar BIOSTAR ve PSU markalarını yazmamışlar büyük ihtimal dandik bir markadır hem de o kadar para etmez o sistemler.
Parçaları değiştirsen bile gereksiz para harcamış olursun.

Biostar 30 yıldır anakart üretiyorlar nasıl dandik? Yalnızca daha bütçe dostu ve ucuz ürünleri var.

MicroATX ve giriş seviyesi bir B450. Kullanabilirsin ama OC yapmaya çalışırsan VRM'ler çok çabuk ısınır ve çöker. Stok halde bırakmak yeterli olur diye düşünüyorum. Rekabetçi oynayacaksan ileride 5600X takviyesine açık olmasıyla ikinci sistem daha iyi. Bu sistemi de 2x8 GB ve en az 500 GB SSD ile almanı öneririm. Tam performans ve yeterli depolama için önemli bunlar.
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için.
1627936692909.png

Bu şekil yaptım. İlerde m2 SSD ilavesinde de bulunacağım. Değiştir dediğiniz bir yer var mı?

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için.
Eki Görüntüle 1126490
Bu şekil yaptım. İlerde m2 SSD ilavesinde de bulunacağım. Değiştir dediğiniz bir yer var mı?

SSD olarak 240 GB işimi görür sonradan takviye yaparım diyorsan Patriot kalsın kalitelidir, A400 pek iyi değil. İşlemciyi 2600X yapmışsın ama bence 1600 AF olarak kalsın veya 3500X yap. 3. neslin çekirdek gücü gayet iyi, 1600 AF ise daha düşük güç tüketiyor. RAM'ler ise iyi seçim böyle kalabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı