Game Of Thrones 8.sezon 5.bölüm

kajadere

Hectopat
Tek kelime ile muhteşemdi. Diğer 4 bölüm berbat olmasına rağmen kendisini affettirdi. Sizce nasıldı? Son bölümde neler olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rezillikti.
7 sezon boyunca Daenerys için çizdikleri karakteri mahvettiler. Hani ben küllerin kraliçesi olmayacağım diyen Daenerys'e ne oldu? Madem direk tüm şehri yok edecekti bunu 3 ejderi varken de yapabilirdi ve ne Jorah'ı ne Missandei'yi kaybederdi. Gerçekten fanların yazdığı teoriler bile bu bölümden kat ve kat güzeldi. Eğer çanlar çalındığında şehri yakmaya devam etmese ve Cersei ile Jaime'ye düzgün bir son yazmış olsalar gerçekten harika bir bölüm olabilirdi. Bildiğin oldu da bittiye getirdiler güzelim karakteri ya inanılmaz. Son bölümde de gider Arya öldürür Daenerys'i süper son. 7 sezon ya 7 sezonda yarattıkları karakteri 10 dakikada harcadılar gerçekten inanılmaz.
Bu sezonu yazarken ne düşündü senaristler gerçekten bilmiyorum ama sanırım bu işe olan aşklarını yitirmişler veya seks kasetleri çıkmış da şantaja uğramışlar. Bu kadar düz ve berbat ilerlemesinin tek açıklaması böyle bir şey olabilir çünkü.

Tamamen rezillikti. Bu kadar 1. Sezondan beri night king, uzun gece kış geliyor dediler bir anda sonuca vardı.
Tyrell sülalesini inanilmaz planlarla yok eden cercei bu sefer sadece balista üretmekten ileriye gidememiş, karakterleri ya aptal yapın beklenti olmasın. Ya da zeki gösterin senaryoları da ona gore yazın. Danny hiç uğraşmasaydı akgezenlerle 3 ejderle zamanın da gelir 10 dakikada alır giderdi. Bu kadar büyütülen cerceri tırt olarak gösterdiler.
8. Sezonu 2 yılda cektiler böyle şeyler izleyeceğimize 1 sene daha bekletseydiniz de adam akıllı dizi izleseydik.

Dizideki karakterler babalarına çekiyor. Snow, Danny, Cercei. Son bölümün henüz yarısını izledim fakat az çok tahmin ediyorum. Babalarının özellikleri bahsettiğim karakterlere aktarılıyor ve başarılı şekilde yapılıyor. 6. sezondan sonra alt yapısı olan bir senaryo olmamasını göz önünde bulundurursak son sezon 7. sezona nazaran daha kaliteli ilerliyor. Başlangıçtan beri 2 savaştan söz ediliyordu. Birisi ak gezenlerle olan biriside demir taht için olan. İlk savaş bitti şimdi ikinci savaşta sıra.

Dizide mantık ve olaylar arası bağ arama olayı 3-4 sezon önce bitti zaten. Bu bölümde aksiyonu en iyi şekilde yaşamak lazımdı ki yaşattırdılar da puanım 9/10.

Rezillikti.
7 sezon boyunca Daenerys için çizdikleri karakteri mahvettiler. Hani ben küllerin kraliçesi olmayacağım diyen Daenerys'e ne oldu? Madem direk tüm şehri yok edecekti bunu 3 ejderi varken de yapabilirdi ve ne Jorah'ı ne Missandei'yi kaybederdi. Gerçekten fanların yazdığı teoriler bile bu bölümden kat ve kat güzeldi. Eğer çanlar çalındığında şehri yakmaya devam etmese ve Cersei ile Jaime'ye düzgün bir son yazmış olsalar gerçekten harika bir bölüm olabilirdi. Bildiğin oldu da bittiye getirdiler güzelim karakteri ya inanılmaz. Son bölümde de gider Arya öldürür Daenerys'i süper son. 7 sezon ya 7 sezonda yarattıkları karakteri 10 dakikada harcadılar gerçekten inanılmaz.
Bu sezonu yazarken ne düşündü senaristler gerçekten bilmiyorum ama sanırım bu işe olan aşklarını yitirmişler veya seks kasetleri çıkmış da şantaja uğramışlar. Bu kadar düz ve berbat ilerlemesinin tek açıklaması böyle bir şey olabilir çünkü.
----Spoiler---Kesinlikle katılmıyorum.Mad quenn meselesini ince ince işlediler zaten bu bölüm bir çok mevzuyuda kapattı ve son bölüme güzel bi geçiş yaptı.Eğer dany yakıp yıkmasa bölüm çok sıkıcı geçer ve basit olurdu.Ayrıca dany geçer başa güzel güzel yönetirdi.Jon bi problem olmazdı. Ama şimdi jon dany i öldürebilir bile.Bölüm gayet yeterli ve güzeldi.Dediğim gibi 7.sezonu beğenmeme 8. Sezonun ilk 4 bölümünü zorla izlememe rağmen 5. Bölüm gayet iyi bir iş çıkardı hakkını yememek lazım bence.

Tamamen rezillikti. Bu kadar 1. Sezondan beri night king, uzun gece kış geliyor dediler bir anda sonuca vardı.
Tyrell sülalesini inanilmaz planlarla yok eden cercei bu sefer sadece balista üretmekten ileriye gidememiş, karakterleri ya aptal yapın beklenti olmasın. Ya da zeki gösterin senaryoları da ona gore yazın. Danny hiç uğraşmasaydı akgezenlerle 3 ejderle zamanın da gelir 10 dakikada alır giderdi. Bu kadar büyütülen cerceri tırt olarak gösterdiler.
8. Sezonu 2 yılda cektiler böyle şeyler izleyeceğimize 1 sene daha bekletseydiniz de adam akıllı dizi izleseydik.
Gece kralı mevzusunu geride bırakıp sadece bu bolüm için konuştum.Cercie zekasını kullandı zaten dany nin ordusunu güçsüzleştirdi.Altın orduyu aldı falan filan dany nin ordusunda iç karışıklık falan çıkartabilirmiydi zor oda.Bence yeterli ve güzel bi bölüm izledik.(Ejderi O kadar okun ıskalaması gibi problemler elbette vardı )

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı