Game of Thrones kitap serisi alınır mı?

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar Game of Thrones izlemeye başladım 9 kitap serisi alınır mı? 190 TL vermeye değer mi? Film kitaba göre uygun gidiyor mu yani Türk filmlerindeki gibi mi? Not: 1.sezon 6.bölümdeyim

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır. Belirli bir noktaya kadar dizi, kitap ile paralel gidiyor. Sonra dizi kitaplardan ayrılıyor. Kitap serisi henüz tamamlanmadı zaten. Dizinin son iki üç sezonu büyük oranda senaristlerin işi. Kitap çok daha iyi gidiyor diziye göre. Ama okuma alışkanlığınız yoksa, biraz ağır gelebilir.

Alınır. Belirli bir noktaya kadar dizi, kitap ile paralel gidiyor. Sonra dizi kitaplardan ayrılıyor. Kitap serisi henüz tamamlanmadı zaten. Dizinin son iki üç sezonu büyük oranda senaristlerin işi. Kitap çok daha iyi gidiyor diziye göre. Ama okuma alışkanlığınız yoksa, biraz ağır gelebilir.
Daha seriye kaç tane daha kitap gelecek? Bilginiz var mı?

Kitap ve dizi 5.sezon sonunda 6.sezon başında ayrılıyor yani kitap suan 5.sezonun sonununda George R.R Martin daha yazıyormuş ve kitap diziye göre çok daha geniş ve daha fazla içerik sunuyor

Hocam okuma alışkanlık var ama fiyat biraz tuzlu ve keşke daha erken filme başlasaydım 😞

Dizi kitaptan 1000 kat daha iyi, bu seri sana masraf ve amelelikten başka bir şey vermez. Yabancı dizilerde bölüm süresi kısa olduğu için sona gelmen fazla uzun sürmez. Ben ilk sezonları sevmediğim için
joffrey
öldükten sonra izlemeye başladım. Yani dizi zaten Jon Snow sezonu ile başlıyor ve tamamen farklı hikaye üzerinden gidiyor.

Ben bu kitapları bitireli 4 yıl oldu neredeyse. Şunu hiç abartmadan söyleyebilirim, kitap diziyle (hele son sezonuyla) karşılaştırılamayacak kadar iyi. Kitaba haksızlık etmiş oluruz kıyaslarsak. O yüzden kesinlikle okumalısın. Fiyatından dolayı çekincelerin varsa ikinci el olarak tüm seriyi 100-120 lira civarına, belki daha ucuza kolayca bulabilirsin.

Diğer yandan ben hâlâ daha 6. kitabı bekliyorum. Kitapta olan birçok şeyi unutmuş gibi hissediyorum. Hâlâ kitap beklediğim, buna benzer olarak Kral Katili Güncesi vardır, fantastik kitaplarla biraz haşır neşir arkadaşlar bilecektir. Onun da 3. kitabı yıllardır çıkmıyor. Son dönem fantastik edebiyat yazarlarının bir yazamama sorunu mu var diye merak ediyorum.

Bazıları 6. kitabın, dizinin popülaritesi yüzünden bu kadar geciktiğini düşünüyor. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Fakat çıkmıyor ve yakın zamanda çıkacağına dair bir haber de yok bildiğim kadarıyla. Yalnız birkaç yıl önce birkaç bölüm yayımlanmıştı kitaptan. Bulabilirsin internette.

Eğer hepsini bir çırpıda okuyup bitirirsen eksik hissedeceksin. Çünkü eksik, evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı