Game Pass en iyi hikayeli oyunlar hangileri?

Adını daha önce hiç duymadığım ama çok eğlenerek oynadığım iki oyunu tavsiye ederim.

Gears Of War 4 ve Gears 5.

Oyunun hikayeleri birbiri ile bağlantılı. 1,2 ve 3. oyunları çok eski olduğu için oynamak yerine Youtube üzerinden hikayesinin özetini izlemeni tavsiye ederim.
Ek olarak ise A Plague Tale: Requiem önerimdir fakat bu da bir devam oyunudur. İlk oyun Gamepass üzerinde yok maalesef. Bu yüzden kısaca özetine göz atıp başlamanızı öneririm.

İstediğin türe göre değişir aslında. İnteraktif film tadında istiyorsan, The Walking Dead'lere, özellikle ilk oyununa bakabilirsin. İlk oyunu harikaydı...

FPS olarak, yani yine çok oyun var, ama Wolfenstein the New order güzel bir hikaye sunuyor. İlerleyiş, çeşitlilik, hikaye ve sunumu, karakterleri vb. yönlerinden oldukça iyi bir oyun. Tabii daha da arcade oynanışa sahip oyunlar var, mesela Doom Eternal. Lakin o da hikaye olarak zayıf kalıyor.

Alternatif evren, ama bu sefer tam karşı tarafta, sovyetlerde. İşte burada da Atomic Heart devreye giriyor. Yani beklentiler çoktu, belli bir seviyede de yaptı ama unutulması çok kısa sürdü. Yine de bakılabilir, hoş oyundur. Empress sağ olsun NFT işine girdiğinden ve bağış işi de pek olmadığından orijinal oynamak gerekti, yakında Game Pass alıp bitirmeyi düşünüyorum ben de.

TPS olarak, en iyisi teker teker bakmak, ama yine de öneri vereceğim. Watch Dogs 2, yani klişe bir hikayeye sahip, o konuda çok üstün değil ama diğer konularda fena değil. Stealth yapılınca oldukça da keyifli de, o konunun üstadı elbette ki Dishonored.

Batman Arkham Knight, bakılabilir, güzel oyundur. Sanırsam PC Game Pass'te yok, platform belirtmemişsin ama bunu da önereyim dedim.

Souls-like oyunlar için fazlasıyla kaliteli bir iş ortaya koyan Lies of P de oynanabilir, eğer bu türü seviyorsan.

Son olarak, dün eklenen Dead Space'in yeniden yapılmış versiyonuna bakabilirsin. EA Play'e eklenmesi harika oldu, uzun zamandır oynamayı istiyordum. Güzel oyundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı