GameBooster GB-2428FF nasıldır?

Bütçe
4300
Asus ROG XG249CM ve Viewsonic XG2431 ile aynı paneli kullanıyor.
Peki bu bilgi doğru mu bilginiz var mı?
O kadar bakmadım hocam, baksam bile bulamadım açıkçası. Pek öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum, olabilir orasını bilemem. Bakındım panel ile ilgili ben pek bir şeye ulaşamadım. @Saint Lucia veya @P R O F O U N D hocalarım görürse onlar daha detaylarına kadar gidiyorlar.

O kadar bakmadım hocam, baksam bile bulamadım açıkçası. Pek öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum, olabilir orasını bilemem. Bakındım panel ile ilgili ben pek bir şeye ulaşamadım. @Saint Lucia veya @P R O F O U N D hocalarım görürse onlar daha detaylarına kadar gidiyorlar.
P R O F O U N D hocam forumu bırakacak yorum yapamayabilir....

ASUS ROG XG249cm ve ViewSonic XG2431 ile aynı paneli kullanıyor.
Peki bu bilgi doğru mu bilginiz var mı?

Bu bilgi doğru. Bunu herkes bilemezdi bravo.
(BOE (MV238FHM-NG2) - merak edenler için panel modeli budur.

Fakat iş panelle bitmiyor. ASUS'un kalite problemlerinden dolayı XG249 tutulan bir monitör olmadı.
ViewSonic her açıdan üstün.

Asus ROG XG249CM ve Viewsonic XG2431 ile aynı paneli kullanıyor.
Yanlış. XG2431, BOE üretimi bir panel kullanırken XG249CM, AUO üretimli bir panel kullanmaktadır.
(BOE (MV238FHM-NG2) - merak edenler için panel modeli budur.
Yanlış. O söylediğiniz panel sadece XG2431 modelinin kullandığı bir panel.
XG249CM, VG259QM modeliyle aynı paneli kullanır ve bu panel AUO M250HAN01.3'tür.

Bu tür bilgileri verirken epey dikkatli olmalısınız hocam.
ASUS'un kalite problemlerinden dolayı XG249 tutulan bir monitör olmadı.
Aslına bakarsanız ASUS'un berbat pazarlama stratejisinden dolayı tutmadı.
VG259QM modelinden daha da kalitesiz olduğu halde ROG etiketine güvenip daha pahalıya satılmaya çalıştı.

ASUS XG249CM 270Hz Full HD IPS model | PCMonitors.info bu kaynak yalan mı söylüyor?
Bilmem lazım bunu.
Hocam benim de PCMonitors.info güvendiğim bir kaynak ancak yazıda kesinlik vermemişler. Sadece o panelin kullanıldığına inanıyorlar.

Bkz:
We believe this to be the BOE MV238FHM-NG2 IPS-ADS panel
"We believe"
Evet, bu kaynak da güvenilir zaten benim en beğendiğim kaynaklardan. Burada inanma veya iddia etme falan yok. XG2431 modelinin kullandığı panelin BOE (MV238FHM-NG2 olduğu açık ve kesin bir şekilde belirtmiş.
İki foruma da güvenirdim aslında.
İkisi de güzel kaynaklar, sıkıntı yok fakat daha dikkatli okumanız gerekiyor yazdıkları şeyleri. 🙃

Şoke oldum desem yeridir. Buna dikkat etmemiştim.
Bu monitör ilk çıktığında panelinin bilinmediğini biliyordum.
Şaşırtıcı doğrusu. İhtimal üzerine bilgi sunmak çok yanıltıcı olmuş o sayfa için. 🫤

Yeni konular

Geri
Yukarı