GameGaraj Aquarius Kasasına Fan Takmak

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Bu kasada toplamda 4 adet fan var diye biliyorum. Sonradan 2 adet ekleyebiliyoruz. Sistemin siparişini verdiğimde başka bir siteden 2 adet fan daha alacağım ben. Anakart ile fanlar arasında bir uyumsuzluk sorunu olur mu? Fan yanında bir kablo falan sipariş etmem gerekir mi? Fan için gerekli portlar anakartta var mı?
Kasa detaylı bir şekilde burada var sanırım.
Anakart modeli de MSI B460M-A PRO. Linkteki sistemde direkt olarak o anakart seçilmiş zaten.
Fanların ölçülerinin 120mm olduğunu söylediler.
Mesela, CORSAIR iCUE QL120 RGB PWM White 120mm Fan | ITOPYA bu linkteki fanı takabilir miyim sisteme?
Veya bu; Corsair LL120 RGB İkili Renk Döngülü 120mm PWM Fan
Bu arada nedense ikili olarak satılan 120mm fan bulamadım. 140mm gördüm ama 120mm göremedim hiç İtopya'da. Sanırım aynısından 2 tane sipariş edeceğim. Ayrıca, RGB fan öneriniz varsa alabilirim bu konu altında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kasanın kendi kontrolcüsü bulunmakta fanlar ona bağlanıyor bir sorun olmayacaktır takabilirsiniz. @Akif9748 ve @GFYT hocamın dediği gibi üst tarafına takabilirsiniz ayrı yeten bu kısmı anlatamadım kusura bakmayın güç kaynağı ve HDD kızağının üst tarafınada takılabiliyor.
1612104642163.png

Son düzenleme:
Attığın o fanlara o parayı vereceğine o paraya bunu al daha iyi.

Ucuz bir şey istersen bunlar yeterli.

Kasayla birlikte kontrolcü 8 fan destekli geliyor, üst tarafına takabilirsiniz.

Hocam kasanın kendi kontrolcüsü bulunmakta fanlar ona bağlanıyor bir sorun olmayacaktır takabilirsiniz.

Üstüne 2 tane takılabilir.

Herhangi bir fanı takabilirsiniz, eğer yeterli bütçeniz varsa QL120 önerebilirim, ben de QL120 kullanıyorumigayet memnunum.
Teşekkürler, QL120 önerinizi beğendim. Onu alabilirim 2 tane.
Attığın o fanlara o parayı vereceğine o paraya bunu al daha iyi.

Ucuz bir şey istersen bunlar yeterli.

Attığınız Cooler Master da güzel. Onu da alabilirim, kasa henüz elime ulaşmadı, düşünmek için fazla vaktim olacak. Bu arada RGB fan tercih ediyorum.
Bu fanlar arasındaki fark nedir?

CFM olarak ID Cooling daha üstün. Statik basınçta da ID Cooling üstün. CM daha sessiz, ID Cooling daha performanslı gibi duruyor dB ve RPM değerlerine bakacak olursak.

Eki Görüntüle 860161
Eki Görüntüle 860162
ID Cooling alırım o zaman.
Hocam bu arada, bir şey daha soracağım. 'Fan kontrolcüsü' tam olarak ne oluyor? Bu fan kontrolcüsünü kasanın resimlerinde görebiliyor muyuz? Benim bildiğim, kasadaki fanların rengini falan ayarlamak için kumanda geliyor sadece 😄 .

ID Cooling alırım o zaman.
Hocam bu arada, bir şey daha soracağım. 'Fan kontrolcüsü' tam olarak ne oluyor? Bu fan kontrolcüsünü kasanın resimlerinde görebiliyor muyuz? Benim bildiğim, kasadaki fanların rengini falan ayarlamak için kumanda geliyor sadece 😄 .
Aquarius'un içerisinde ARGB kontrolcü var, fan kontrolcüsü yok diye biliyorum.

@hadwiger

Yeni konular

Geri
Yukarı