GameGaraj Fenix 12.499TL!

Ürünün 32GB RAM'li halini aylarca kullandım, mis gibi ürün. İşlemcisi muadilleri gibi ateş ediyor, yapacak bir şey yok.
"sadece MSI marka" olduğu için 3000 TL daha pahalı satılıyor.
Hayır. Sadece marka değil, her tuşu ayrı RGB aydınlatmalı SteelSeries klavye, Nahimic ses yazılımı, Dragon Center yazılımı, her açıdan çok daha üstün BIOS'u gibi bir çok farklar var detaylarda. Ha 3000 TL farka değer mi? Bilmiyorum. Param olsa şahsen MSI alırdım.

Son düzenleme:
Hocam ben biraz bakayım 17.3" değillerdir bu fiyattaysa, doğru muyum?
Hayır. Sadece marka değil, her tuşu ayrı RGB aydınlatmalı SteelSeries klavye.
Hocam ben Türkiye'de Alpha dışında MSI'ın her tuşa RGB olan modelini görmedim.
Nahimic ses yazılımı, Dragon Center yazılımı.
Ses yazılımı hakkında bilgim yok ama diğer kontrol yazılımı gelecek demişlerdi bana, 2 ay kadar önce...
Her açıdan çok daha üstün BIOS'u gibi bir çok farklar var detaylarda.
O kadar fark var mıydı hocam? İnceleme konusunu baştan sona okuduğumda gördüğümü hatırlamıyorum, sizede uyarsa belirtin isterseniz alacaklara/merak edenlere yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
Hocam ben biraz bakayım 17.3" değillerdir bu fiyattaysa, doğru muyum?

Hocam ben Türkiye'de Alpha dışında MSI'ın her tuşa RGB olan modelini görmedim.

Ses yazılımı hakkında bilgim yok ama diğer kontrol yazılımı gelecek demişlerdi bana, 2 ay kadar önce...

O kadar fark var mıydı hocam? İnceleme konusunu baştan sona okuduğumda gördüğümü hatırlamıyorum, sizede uyarsa belirtin isterseniz alacaklara/merak edenlere yardımcı olabilir.
15.6" ki zaten satıldı gibi bişey hocam. Ben fikir vermesi açısından söyledim.

Ufak detayları atlayınca can sıkıyor sonraları

Ürünün 32GB RAM'li halini aylarca kullandım, mis gibi ürün. İşlemcisi muadilleri gibi ateş ediyor, yapacak bir şey yok.

Hayır. Sadece marka değil, her tuşu ayrı RGB aydınlatmalı SteelSeries klavye, Nahimic ses yazılımı, Dragon Center yazılımı, her açıdan çok daha üstün BIOS'u gibi bir çok farklar var detaylarda. Ha 3000 TL farka değer mi? Bilmiyorum. Param olsa şahsen MSI alırdım.
Hocam her tuşa RGB her modelde yok. Nahimic ses yazılımı evet gerçekten kaliteli ki muhtemelen oradan da kıstılar, Dragon Center problemleri olabilen bir yazılım ayrıca bence o kadar da etkili bir yazılım değil (tüm özelliklerini kullanan bir kullanıcı olduğunu da zannetmiyorum), BIOS farkı derken konuyu biraz açar mısınız? Son olarak ses kalitesi + Dragon Center + BIOS (emin değilim BİOS ne kadar etkilidir bilmiyorum, oraya yabancıyım) için bence 3000 TL çok fazla. Tabii ki para mühim değil ise ya MSI yada ASUS alırdım ancak burada bütçe önemli hocam.

Hocam her tuşa RGB her modelde yok.
GL65 Leopard'da var, 3000 TL daha pahalı olanda. Bu klavyenin SteelSeries olması da + sayılır. Muhtemelen fiyat farkının en büyük sebebi de bu.
BIOS farkı derken konuyu biraz açar mısınız?
BIOS'u hem görsel olarak çok daha hoş hem de çok daha fazla seçenek var. GL65 Leopard'da var mı emin değilim ama incelemesini izlediğim MSI ve ASUS laptoplarda BIOS'dan undervolt yapılabiliyor mesela.
Dragon Center problemleri olabilen bir yazılım ayrıca bence o kadar da etkili bir yazılım değil
Tabi her yazılım gibi problemleri var ancak fan kontrolü, güç tüketimi ayarlama tarzı kontroller cidden insanı sevindiriyor.

Klavyenin kendisi zaten en az 1000 lira. Nahimic 'in yanında kaliteli ses sistemi mevcut. Kaliteli komponentler kullanılıyor. Kasa kalitesi daha iyi. Bunlar zaten 3000 lira eder. Birde yurt dışından sipariş edince Monster pahalı bile kalıyor. Monster 'ın asıl markası bilindiği üzere Tongfang ve anakartlarını foxconn 'a yaptırıyor. Foxconn sanırım parana göre mal yaptığı için kalitesini kestirmek zor fakat 2-3 yıl arasında Monster 'ların bozulduğu yönünde genel bir ifade var.

Yeni konular

Geri
Yukarı