GameGaraj IP adresimi engelledi

Zue

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben hesabıma giriş yapamıyorum. Bu hatayı alıyorum. Nasıl düzelteceğim? Siparişlerim falan vardı, off... ERROR: Access from your IP address has been blocked for Security reasons. Please contact the administrator.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette sürekli Word Press diye bir şeyle ilgili ingilizce yanıtlar var. Siz en kestirme çözüm modemi kapatıp 20-30 saniye bekleyip tekrar açın duruma göre çözüm aramaya devam edersiniz.
İnternette sürekli Word Press diye bir şeyle ilgili ingilizce yanıtlar var. Siz en kestirme çözüm modemi kapatıp 20-30 saniye bekleyip tekrar açın duruma göre çözüm aramaya devam edersiniz.

İnternette sürekli Word press diye bir şeyle ilgili İngilizce yanıtlar var. Siz en kestirme çözüm modemi kapatıp 20-30 saniye bekleyip tekrar açın duruma göre çözüm aramaya devam edersiniz.
İnternette sürekli Word press diye bir şeyle ilgili İngilizce yanıtlar var. Siz en kestirme çözüm modemi kapatıp 20-30 saniye bekleyip tekrar açın duruma göre çözüm aramaya devam edersiniz.

Çoktan hallettim GameGaraj canlı desteği ile yine de teşekkürler.

Bazı internet servis sağlayıcıları, yaklaşık 5-6 yıldır evlerde ki internet hizmeti için nat kullanıyor.

Eskiden nasıldı?
Her aboneye bir ip adresi atanıyordu(duruma göre statik yada dinamik hizmet satın alınabiliyordu) bu nedenle diğer internet kullanıcılarının yaptığı işlemlerden siz etkilenmiyordunuz.

Şimdi Nasıl?
Bir havuz oluşturuluyor, o havuz içerisinde ki tüm kullanıcılar(örneğin sizin sitenizde/mahalleniz ki tüm x marka fiber kullanıcıları) aynı ip adresini kullanıyor.

Ortak ip adresi kullandığınız için diğer kullanıcılardan biri Y sitesine çok giriş yaparsa o ip adresi engelleniyor, sizde ortak kullandığınız için haberiniz olmadan engellenmiş oluyorsunuz

Neden NAT sistemine geçildi?
Dünya üzerinden ipv4 ip adreslerini tedarik etmenin zorlaşması nedeniyle, 4 byte uzunluğa sahip bu ip adresleri, artan taleple artık çok daha değerli durumda. 1 ip adresini 1 müşteriye vermek yerine, 1000 müşteriye vermek daha kar'lı.

Bunu nasıl tespit edebilirsiniz?
1) Modem'den port açamazsınız, açarsanız da dışarıdan erişim alamazsınız.
2) Modem arayüzüne girdiğinizde ip adresi yazan yerde 10.xx.xx.xx gibi bir ip ile karşılaşıyorsanız gerçek bir ip adresiniz yok, internet sağlayıcınız size nat şeklinde hizmet ediyor.

Eee Güvenlik nasıl sağlanıyor?
Artık trafik loglandığı için, nat üzerinden geçen trafik kayıt ediliyor, bir suç işlenmiş olursa trafik analiz ediliyor. Trafiğin sahibi o şekilde tespit ediliyor. Eskiden kişi başı 1 ip atandığı için trafik loglanmadan suç tespit edilebiliyordu. Şimdi 1 ip adresini belki 1000 abone aynı anda kullandığı için log zorunlu hale gelmiş durumda.

Aynı şehirde olmamıza rağmen benim internetim NAT şeklinde, bir arkadaşımın interneti normal şekilde

Dosya Ekleri

• modem.png
    modem.png
    56,6 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı