GameGaraj "Slayer[2] 10XL-3070Ti D5" Laptop Alınır mı?

TRVenomTR

Centipat
Daha fazla  
GameGaraj: Slayer[2] 10XL-3070Ti D5 / 41,499 TL / Slayer[2] 10XL-3070Ti D5 - Game Garaj

Bu fiyatta piyasada 3060 ya da 3070'ler bulunuyor. 3070 ti + 32GB DDR5 olması ilgimi çekti. MSİ CROSSHAİR kasa kullanılmakta. Cihaz soğutması beni çok düşündürüyor, CPU sıcaklık değerleri yük altında 94-95 derecelerde. i7 12th 12700h işlemciyi 40K bandındaki laptoplarda soğutmanın zor olduğunu düşünüyorum. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşır mısınız?

1676466891240.png

1676466997414.png

Laptop biraz şans işi oluyor ne kadar konuşsak boş kullanan var ise anca o şekilde yorum yapılabilir. Dediğin gibi kanalları nasıl hava akışı nasıl falan baya önemli.

GameGaraj: Slayer[2] 10XL-3070 Ti D5 / 41,499 TL / Slayer[2] 10XL-3070Ti D5 - Game Garaj

Bu fiyatta piyasada 3060 ya da 3070'ler bulunuyor. 3070 Ti + 32 GB DDR5 olması ilgimi çekti. MSI Crosshair kasa kullanılmakta. Cihaz soğutması beni çok düşündürüyor, CPU sıcaklık değerleri yük altında 94-95 derecelerde. i7 12th 12700H işlemciyi 40k bandındaki laptoplarda soğutmanın zor olduğunu düşünüyorum. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşır mısınız?

Eki Görüntüle 1669657

Eki Görüntüle 1669660

Ben bu firmanın laptoplarına güvenmiyorum. Her şey donanım değil yazılım ve güncelleme alması da önemli.

Forumda gördüğüm kadarıyla laptop önerilerinde herkese bir öneride bulunmuşsunuz. Bu konudaki tecrübenizi takdir ediyorum. Ben iyi bir işlemci ve iyi bir ekran kartına sahip, beni üzmeyecek, uzun yıllar boyunca kullanabileceğim bir laptop aramaktayım. Bu yüzden i7 12700H, RTX 3070, +16 RAM, +1 TB SSD donanımlarını seçtim. Yukarıda linkini bıraktığım marka ve laptop üzerinde negatif yorum olarak ultra ayarlarda ısınma sorunu olduğunu gözlemledim, yüksek ayarların bana yeteceğini düşündüğümden epeyce bu marka üzerinde durmaktaydım. Kime fikrini sorsam herkes farklı bir şey söylüyor. MSİ, ASUS, LENOVO, DELL, ACER, HP hatta MONSTER önereni bile gördüm. Parçaları seçtim ama marka seçiminde ciddi sorunlar yaşıyorum, çok kararsızım. Durmadan performans videolarını izliyorum ama ne hikmetse her video altında incelenen laptopu negatif eleştirecek bir husus buluyorlar. Bu koduna biraz da marka fanboyluğu yapıldığını düşünüyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz 2 haftadır araştırmaktayım ama hala ne alacağıma karar veremedim?

Forumda gördüğüm kadarıyla laptop önerilerinde herkese bir öneride bulunmuşsunuz. Bu konudaki tecrübenizi takdir ediyorum. Ben iyi bir işlemci ve iyi bir ekran kartına sahip, beni üzmeyecek, uzun yıllar boyunca kullanabileceğim bir laptop aramaktayım. Bu yüzden i7 12700H, RTX 3070, +16 RAM, +1 TB SSD donanımlarını seçtim. Yukarıda linkini bıraktığım marka ve laptop üzerinde negatif yorum olarak Ultra ayarlarda ısınma sorunu olduğunu gözlemledim, yüksek ayarların bana yeteceğini düşündüğümden epeyce bu marka üzerinde durmaktaydım. Kime fikrini sorsam herkes farklı bir şey söylüyor. MSI, ASUS, Lenovo, Dell, Acer, HP hatta Monster önereni bile gördüm. Parçaları seçtim ama marka seçiminde ciddi sorunlar yaşıyorum, çok kararsızım. Durmadan performans videolarını izliyorum ama ne hikmetse her video altında incelenen laptopu negatif eleştirecek bir husus buluyorlar. Bu koduna biraz da marka fanboyluğu yapıldığını düşünüyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz 2 haftadır araştırmaktayım ama hala ne alacağıma karar veremedim?

Elimden geldiğince yardımcı olurum elbette, slayer Crosshair kasa kullanıyor bildiğiniz gibi, soğutma ve kalite anlamında iyi bir model değil. Tercih etmek bu fiyat bandında şu an mantıklı değil. Bu fiyatlara şu an mantıklı olan modeller 6800H-3070 Ti STRIX ile 12700H-3070 Legion fakat soğutma ve sorunsuzluk açısından benim önerim Legion olur, kalan bütçeye ek olarak PCI 4.0 bir SSD ekleyerek slayerla aynı fiyata 1.5TB SSD ile kullanabilirsin.

Elimden geldiğince yardımcı olurum elbette, slayer Crosshair kasa kullanıyor bildiğiniz gibi, soğutma ve kalite anlamında iyi bir model değil. Tercih etmek bu fiyat bandında şu an mantıklı değil. Bu fiyatlara şu an mantıklı olan modeller 6800H-3070 Ti STRIX ile 12700H-3070 Legion fakat soğutma ve sorunsuzluk açısından benim önerim Legion olur, kalan bütçeye ek olarak PCI 4.0 bir SSD ekleyerek slayerla aynı fiyata 1.5TB SSD ile kullanabilirsin.
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Önerdiğiniz Lenovo laptopu inceledim ve gayet olumlu sonuçlar gözlemledim. Bu konuda size birkaç sorum olacak;

1) Linkini attığınız "GarajOnline" sitesini ilk defa gördüm (bu konuda bilgisizliğimi mazur görün), sitedeki fiyat 40K, Amazon da aynı ürünün fiyatı 41K ve Amazonda ürünü satan kişi "Garaj Online" sanırım satıcılar büyük ihtimalle aynı. "GarajOnline" güvenilir mi, Bu durumda hangi siteden alışveriş yapmamı önerirsiniz? - Eğer ürüne 6 taksit uygularsam bu durumda ürünün fiyatı iki sitede de 41K oluyor, bu son durumda hangi siteyi önerirsiniz?

GarajOnline : Lenovo Legion5 82RB00DCTX i7-12700H 16GB 512GB RTX3070 8GB 15.6 Free DOS En Uygun Fiyata GarajOnline'da | Hafta içi 16:00'ya Kadar Aynı Gün Kargo, Depo Teslim Seçeneği ve Taksit Avantajları

Amazon: Amazon.com.tr

2) https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Legion_5_15IAH7H adresinde bana önerdiğiniz ürünün Lenovo daki net bilgileri yer alıyor. Yanıtınızda dediğiniz gibi cihaz 1 TB SSD destekleyen porta sahip(yanlışım varsa düzeltin lütfen). Cihaza SSD takviyesini nasıl gerçekleştirebilirim, Lenovo yetkili servisi bu konuda yardımcı oluyor mu, bu konuda bilgiye sahipseniz bana yol gösterir misiniz lütfen. (risk alıp kendim ekleme yapmak ya da mahalle arası bir bilgisayarcıya götürmek istemiyorum)

3) Yaklaşık 12 senedir aynı laptopu kullanıyorum, ekonomik şartlardan dolayı çok sık cihaz değiştirebileceğimi düşünmüyorum. Bu yüzden iyi ve sağlam bir laptop almak istediğimi önceki yanıtımda belirtmiştim. Aklımı karıştıran bir husus var, bu konudaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum: Bildiğiniz üzere 40 serisi ekran kartları çıktı ve laptoplar da yavaş yavaş ülkemize gelmekte (bildiğim kadarıyla şu an için sadece MSİ a ait birkaç laptop satışa sunulmuş, 28 şubat tarihinde de diğer markalar gelecekmiş). Son birkaç gündür aklımda RTX 4060 ekran kartına sahip bir laptop alma fikri dolaşmaya başladı. RTX 3070 ile neredeyse aynı performans değerlerine sahip. DLSS 3 teknolojisiyle birlikte 3070 in önünde geçiyor. Sizce yakın gelecekte 40K bütçeyle i7 12700H + RTX 4060 bir laptop almak mümkün olur mu, bunun için beklemeli miyim, DLSS 2 ile DLSS 3 arasında beni üzecek farklar olur mu, RTX 4060 a bütçem yetmese bile 30 serisi laptop (Lenovo Legion 5i Gen 7 ) fiyatlarında düşme olur mu?

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Önerdiğiniz Lenovo laptopu inceledim ve gayet olumlu sonuçlar gözlemledim. Bu konuda size birkaç sorum olacak;

1) Linkini attığınız "GarajOnline" sitesini ilk defa gördüm (bu konuda bilgisizliğimi mazur görün), sitedeki fiyat 40K, Amazon da aynı ürünün fiyatı 41K ve Amazonda ürünü satan kişi "Garaj Online" sanırım satıcılar büyük ihtimalle aynı. "GarajOnline" güvenilir mi, Bu durumda hangi siteden alışveriş yapmamı önerirsiniz? - Eğer ürüne 6 taksit uygularsam bu durumda ürünün fiyatı iki sitede de 41K oluyor, bu son durumda hangi siteyi önerirsiniz?

GarajOnline : Lenovo Legion5 82RB00DCTX i7-12700H 16GB 512GB RTX3070 8GB 15.6 Free DOS En Uygun Fiyata GarajOnline'da | Hafta içi 16:00'ya Kadar Aynı Gün Kargo, Depo Teslim Seçeneği ve Taksit Avantajları

2) https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Legion_5_15IAH7H adresinde bana önerdiğiniz ürünün Lenovo daki net bilgileri yer alıyor. Yanıtınızda dediğiniz gibi cihaz 1 TB SSD destekleyen porta sahip(yanlışım varsa düzeltin lütfen). Cihaza SSD takviyesini nasıl gerçekleştirebilirim, Lenovo yetkili servisi bu konuda yardımcı oluyor mu, bu konuda bilgiye sahipseniz bana yol gösterir misiniz lütfen. (risk alıp kendim ekleme yapmak ya da mahalle arası bir bilgisayarcıya götürmek istemiyorum)

3) Yaklaşık 12 senedir aynı laptopu kullanıyorum, ekonomik şartlardan dolayı çok sık cihaz değiştirebileceğimi düşünmüyorum. Bu yüzden iyi ve sağlam bir laptop almak istediğimi önceki yanıtımda belirtmiştim. Aklımı karıştıran bir husus var, bu konudaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum: Bildiğiniz üzere 40 serisi ekran kartları çıktı ve laptoplar da yavaş yavaş ülkemize gelmekte (bildiğim kadarıyla şu an için sadece MSİ a ait birkaç laptop satışa sunulmuş, 28 şubat tarihinde de diğer markalar gelecekmiş). Son birkaç gündür aklımda RTX 4060 ekran kartına sahip bir laptop alma fikri dolaşmaya başladı. RTX 3070 ile neredeyse aynı performans değerlerine sahip. DLSS 3 teknolojisiyle birlikte 3070 in önünde geçiyor. Sizce yakın gelecekte 40K bütçeyle i7 12700H + RTX 4060 bir laptop almak mümkün olur mu, bunun için beklemeli miyim, DLSS 2 ile DLSS 3 arasında beni üzecek farklar olur mu, RTX 4060 a bütçem yetmese bile 30 serisi laptop (Lenovo Legion 5i Gen 7 ) fiyatlarında düşme olur mu?
Aynı laptop vatan bilgisayar da 51k dan satışa sunuluyor bu kadar büyük fiyat farkı neden mevcut acaba?

1) Linkini attığınız "GarajOnline" sitesini ilk defa gördüm (bu konuda bilgisizliğimi mazur görün), sitedeki fiyat 40K, Amazon da aynı ürünün fiyatı 41K ve Amazon'da ürünü satan kişi "Garaj Online" sanırım satıcılar büyük ihtimalle aynı. "GarajOnline" güvenilir mi, Bu durumda hangi siteden alışveriş yapmamı önerirsiniz? - Eğer ürüne 6 taksit uygularsam bu durumda ürünün fiyatı iki sitede de 41K oluyor, bu son durumda hangi siteyi önerirsiniz?

GarajOnline: Lenovo Legion5 82RB00DCTX i7-12700H 16GB 512GB RTX3070 8GB 15.6 Free DOS En Uygun Fiyata GarajOnline'da | Hafta içi 16:00'ya Kadar Aynı Gün Kargo, Depo Teslim Seçeneği ve Taksit Avantajları

2) https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Legion_5_15IAH7H adresinde bana önerdiğiniz ürünün Lenovo'daki net bilgileri yer alıyor. Yanıtınızda dediğiniz gibi cihaz 1 TB SSD destekleyen porta sahip(yanlışım varsa düzeltin lütfen). Cihaza SSD takviyesini nasıl gerçekleştirebilirim, Lenovo yetkili servisi bu konuda yardımcı oluyor mu, bu konuda bilgiye sahipseniz bana yol gösterir misiniz lütfen. (risk alıp kendim ekleme yapmak ya da mahalle arası bir bilgisayarcıya götürmek istemiyorum)

3) Yaklaşık 12 senedir aynı laptopu kullanıyorum, ekonomik şartlardan dolayı çok sık cihaz değiştirebileceğimi düşünmüyorum. Bu yüzden iyi ve sağlam bir laptop almak istediğimi önceki yanıtımda belirtmiştim. Aklımı karıştıran bir husus var, bu konudaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum: Bildiğiniz üzere 40 serisi ekran kartları çıktı ve laptoplar da yavaş yavaş ülkemize gelmekte (bildiğim kadarıyla şu an için sadece MSI'a ait birkaç laptop satışa sunulmuş, 28 Şubat tarihinde de diğer markalar gelecekmiş). Son birkaç gündür aklımda RTX 4060 ekran kartına sahip bir laptop alma fikri dolaşmaya başladı. RTX 3070 ile neredeyse aynı performans değerlerine sahip. DLSS 3 teknolojisiyle birlikte 3070'in önünde geçiyor. Sizce yakın gelecekte 40K bütçeyle i7 12700H + RTX 4060 bir laptop almak mümkün olur mu, bunun için beklemeli miyim, DLSS 2 ile DLSS 3 arasında beni üzecek farklar olur mu, RTX 4060'a bütçem yetmese bile 30 serisi laptop (Lenovo Legion 5I Gen 7 ) fiyatlarında düşme olur mu?

1) GarajOnline GameGaraj'ın kendi sitesi, duymuşsunuzdur diye düşünüyorum, güvenilir. Amazon'dan tercih edin.

2) kendinde yapabilirsin, zor değil ama servise alıp ürünü verirsen onlarda yardımcı olacaktır. Kendin açtığında garanti dışı bırakmıyor bu arada Lenovo.

3) ben düşeceğini düşünüyorum açıkçası ama giriş seviyesi modeller olacaktır yüksek ihtimal, zaman varsa beklenebilir.

Geri
Yukarı