GameGaraj "Slayer[2] 10XL-3070Ti D5" Laptop Alınır mı?

Aynı laptop vatan bilgisayar da 51k dan satışa sunuluyor bu kadar büyük fiyat farkı neden mevcut acaba?
Vatandaki laptop: Lenovo Legion 5 Pro Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Lenovo Legion 5 Pro Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Lenovo resmi web sitesi: https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Legion_5_Pro_16IAH7H

Ürünler farklı olarak geçiyor. Benim bahsettiğim ürün "Legion 5 15IAH7H" iken, sizin bahsettiğiniz ürün "Legion 5 Pro 16IAH7H" olarak geçiyor. Özellikleri aynı gözüküyor ama durum bu şekilde. Bunların dışında gözlemlerime göre Vatan Bilgisayar her zaman laptopları +5K daha pahalıya satıyor.

garaj online güvenilir ve lenovo türkiye profesyonel çözüm ortağı olan bir firma 4 şubatta gene başka bir konuda da paylaşımım oldu bizzat kendi mağazalarına gidip kargolara güvenmediğim için ödememi yapıp önerilen cihazın 32gb ddr5 ram 1 tb ssd i712700h ve rtx3070Tİ modelini aldım kullanmaktayım ödememi yapıp kapalı kutu trt bandrolü üzerinde ürünümü aldım 45000 tl ye ve 3070 ti modeli hemen bir hafta içerisinde stokları bitti önerilen makinada bitecektir sorunsuz sıkıntısız bir cihaz bundan öncede ryzen 5 5600h rtx3060 legion 5 pro cihazım vardı ısınmasın performans düşüşleri olmasın sorunsuz kaliteli bileşenli bir laptop istiyorsanız kaçırmayın derim . rtx4060 giriş seviyesi msı 46-55 arası olduğu yerde şuanda bu cihaz bana göre tam f/p rtx3070 256 bit gddr6 sağlam bir kart üzmez diye düşünüyorum. lenovo üzmez stabiil cihazlar yapıyorlar. bende fikir olarak tekrar paylaşım yapmak istedim arkadaşlar

garaj online güvenilir ve lenovo türkiye profesyonel çözüm ortağı olan bir firma 4 şubatta gene başka bir konuda da paylaşımım oldu bizzat kendi mağazalarına gidip kargolara güvenmediğim için ödememi yapıp önerilen cihazın 32gb ddr5 ram 1 tb ssd i712700h ve rtx3070Tİ modelini aldım kullanmaktayım ödememi yapıp kapalı kutu trt bandrolü üzerinde ürünümü aldım 45000 tl ye ve 3070 ti modeli hemen bir hafta içerisinde stokları bitti önerilen makinada bitecektir sorunsuz sıkıntısız bir cihaz bundan öncede ryzen 5 5600h rtx3060 legion 5 pro cihazım vardı ısınmasın performans düşüşleri olmasın sorunsuz kaliteli bileşenli bir laptop istiyorsanız kaçırmayın derim . rtx4060 giriş seviyesi msı 46-55 arası olduğu yerde şuanda bu cihaz bana göre tam f/p rtx3070 256 bit gddr6 sağlam bir kart üzmez diye düşünüyorum. lenovo üzmez stabiil cihazlar yapıyorlar. bende fikir olarak tekrar paylaşım yapmak istedim arkadaşlar
Yanıtınız için teşekkür ederim, bahsettiğiniz konudaki mesajınızı da okudum, okurken çok heyecanlandım, çok güzel yazmışsınız :D Keşke 3070 ti olan modeli kaçırmasaydım diyorum şu an kendime :) Cihazınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Ben de Lenovo üzerinde son araştırma ve değerlendirmelerimi yarın yapıp, cihazı yarın akşam alacağım sanırım.

Yanıtınız için teşekkür ederim, bahsettiğiniz konudaki mesajınızı da okudum, okurken çok heyecanlandım, çok güzel yazmışsınız :D Keşke 3070 ti olan modeli kaçırmasaydım diyorum şu an kendime :) Cihazınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Ben de Lenovo üzerinde son araştırma ve değerlendirmelerimi yarın yapıp, cihazı yarın akşam alacağım sanırım.
bende 3070 ti kafaya koyduğum için çünkü laptop 3070ti 5888 cuda yani masaüstü 3070 ile aynı çekirdeğe sahip baya sağlam bir kart hatta max-p 3070ti çoğu incelemede ti olmayan rtx3080 ile aynı persorması veriyordu bende çok araştırdım :) :) legion istiyordum denk geldi hemen aldım aldıktan 5 gün sonra 16 adet cihaz vardı firmada hepsi bitti :) en güzel yani 32 ddr5 ram 1 tb ssd ile upgrade etmeye gerekecek hiçbirşeyin olmaması da beni çok cezbetti herşey top seviyede olunca dedim al kullan cihazı olmuş. ekranda 165hz 2k olunca kaçırmak istemedim ama bu cihazda 2k ekran 140w 3070 max-p var asla üzmez fiyatı da f/p bence alınası bir cihaz değerlendirin alın derim. tabi yine karar sizin :)

stoklara bugün girdi yeni cihazlar kaçırma derim paylaşmak istedim :)

Son düzenleme:
bende 3070 ti kafaya koyduğum için çünkü laptop 3070ti 5888 cuda yani masaüstü 3070 ile aynı çekirdeğe sahip baya sağlam bir kart hatta max-p 3070ti çoğu incelemede ti olmayan rtx3080 ile aynı persorması veriyordu bende çok araştırdım :) :) legion istiyordum denk geldi hemen aldım aldıktan 5 gün sonra 16 adet cihaz vardı firmada hepsi bitti :) en güzel yani 32 ddr5 ram 1 tb ssd ile upgrade etmeye gerekecek hiçbirşeyin olmaması da beni çok cezbetti herşey top seviyede olunca dedim al kullan cihazı olmuş. ekranda 165hz 2k olunca kaçırmak istemedim ama bu cihazda 2k ekran 140w 3070 max-p var asla üzmez fiyatı da f/p bence alınası bir cihaz değerlendirin alın derim. tabi yine karar sizin :)

stoklara bugün girdi yeni cihazlar kaçırma derim paylaşmak istedim :)
Haber verdiğiniz için teşekkür ederim, bu akşam 3070 olanı almayı düşünüyordum, sayenizde 3070 ti modelinin stoklara girdiğini görmüş oldum :) Cihat mükemmel gözüküyor :D Sizinde dediğiniz gibi upgrade ihtiyacı hissetmeyen bir cihaz. Ama bütçemi o kadar yükseğe çıkarabilir miyim emin değilim. Taksit ile birlikte 50K ya çıkıyor ürün fiyatı. 45K olsa alabilirdim belki. İlerleyen süreçlerde RAM ve SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum 3070 cihazına. Kötü tarafı hem ekran kartının değişemeyecek olması hem de upgrade için ekstra bir çaba gerektiriyor(2x 8 GB Ram da boşa çıkmış olacak). Yazıyı daha sonradan okuyacak arkadaşlar olursa, yararlanmaları açısından aşağıya bizzat Lenovo sitesinden ürünlerin karşılaştırma linkini bırakıyorum.

PSREF Compare

Yeni gelişmeler olursa buradan bilgilendirmeye devam edeceğim :)

Bende 3070 Ti kafaya koyduğum için çünkü laptop 3070 Ti 5888 CUDA yani masaüstü 3070 ile aynı çekirdeğe sahip bayağı sağlam bir kart hatta Max-P 3070 Ti çoğu incelemede Ti olmayan RTX3080 ile aynı persorması veriyordu bende çok araştırdım :) :) Legion istiyordum denk geldi hemen aldım aldıktan 5 gün sonra 16 adet cihaz vardı firmada hepsi bitti :) en güzel yani 32 DDR5 RAM 1 TB SSD ile upgrade etmeye gerekecek hiçbirşeyin olmaması da beni çok cezbetti her şey top seviyede olunca dedim al kullan cihazı olmuş. Ekranda 165Hz 2K olunca kaçırmak istemedim ama bu cihazda 2K ekran 140W 3070 Max-P var asla üzmez fiyatı da F/P bence alınası bir cihaz değerlendirin alın derim. Tabii yine karar sizin :)

Stoklara bugün girdi yeni cihazlar kaçırma derim paylaşmak istedim :)

Reis 3070 modelini aldım, az önce açtım. Windows 11 Pro yükledim. Windows Update yaptım. Lenovo Vantage yükledim, güncellemeleri denetle dedim ve birkaç güncelleme çıktı. BIOS güncellemesi de çıktı. BIOS güncelemesi hariç geri kalanları yaptım, sence BIOS güncellemesini de yapayım mı? İnternette BIOS güncellemesini zorda kalmadıkça yapmayın şeklinde yazılar gördüm (bilgisayarın bozulmasına sebep olabiliyormuş). Şimdi de ekran kartı güncelleyeceğim.

Son düzenleme:
Haber verdiğiniz için teşekkür ederim, bu akşam 3070 olanı almayı düşünüyordum, sayenizde 3070 ti modelinin stoklara girdiğini görmüş oldum :) Cihat mükemmel gözüküyor :D Sizinde dediğiniz gibi upgrade ihtiyacı hissetmeyen bir cihaz. Ama bütçemi o kadar yükseğe çıkarabilir miyim emin değilim. Taksit ile birlikte 50K ya çıkıyor ürün fiyatı. 45K olsa alabilirdim belki. İlerleyen süreçlerde RAM ve SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum 3070 cihazına. Kötü tarafı hem ekran kartının değişemeyecek olması hem de upgrade için ekstra bir çaba gerektiriyor(2x 8 GB Ram da boşa çıkmış olacak). Yazıyı daha sonradan okuyacak arkadaşlar olursa, yararlanmaları açısından aşağıya bizzat Lenovo sitesinden ürünlerin karşılaştırma linkini bırakıyorum.

PSREF Compare

Yeni gelişmeler olursa buradan bilgilendirmeye devam edeceğim :)

Reis 3070 modelini aldım, az önce açtım. Windows 11 Pro yükledim. Windows Update yaptım. Lenovo Vantage yükledim, güncellemeleri denetle dedim ve birkaç güncelleme çıktı. BIOS güncellemesi de çıktı. BIOS güncelemesi hariç geri kalanları yaptım, sence BIOS güncellemesini de yapayım mı? İnternette BIOS güncellemesini zorda kalmadıkça yapmayın şeklinde yazılar gördüm (bilgisayarın bozulmasına sebep olabiliyormuş). Şimdi de ekran kartı güncelleyeceğim.
Güncelleme bile bende ilk aldığımda geldi ve yaptım güncel bios iyileştirme içeriyor çoğu zaman bence yapmalısın yaparken cihaz fişte takılı olsun ve asla müdahale etme hiçbir şekilde siyah erken va geliyor normal win açılana kadar cihazı kendi haline bırakmalısın Lenovo boş güncelleme asla vermiyor sık sık bios ta güncellemiyor zaten ara dönemlerde ciddi analizle iyi güncellemeler gönderiyor yapmanda fayda var hayırlı olsun cihazın bu arada güzel günlerde güle güle kullan

Güncelleme bile bende ilk aldığımda geldi ve yaptım güncel BIOS iyileştirme içeriyor çoğu zaman bence yapmalısın yaparken cihaz fişte takılı olsun ve asla müdahale etme hiçbir şekilde siyah erken VA geliyor normal Win açılana kadar cihazı kendi haline bırakmalısın Lenovo boş güncelleme asla vermiyor sık sık BIOS'ta güncellemiyor zaten ara dönemlerde ciddi analizle iyi güncellemeler gönderiyor yapmanda fayda var hayırlı olsun cihazın bu arada güzel günlerde güle güle kullan

Reis dediklerini yaptım, cihazdan memnunum. Yalnız şöyle bir sorundan muzdaribim: Cihazda bildiğin üzere sağ tarafta 1 tane arka tarafta 2 tane USB giriş portu var. Bende bulunan sağ taraftaki porta USB-BELLEK zor giriyor ve çıkıyor. Arka taraftaki portlarda bir sorun yok ama. Sence bu benim için bir sorun teşkil eder mi, zamanla düzelir mi, ne yapmalıyım? Şu an için arka tarafta bulunan boş portlar ihtiyacımı yeterince karşılıyor. Senin kullandığın bilgisayarda durum ne?

Bu fiyata 15.6 alınmaz 17.3 alın ne olursa olsun.

Ayrıca gamegaraj güvenilir bir firmadır belki yazılım eksiği olur ama donanım aynı donanım sorun çıkmaz ben çok memnun kalmıştım.

Reis dediklerini yaptım, cihazdan memnunum. Yalnız şöyle bir sorundan muzdaribim: Cihazda bildiğin üzere sağ tarafta 1 tane arka tarafta 2 tane USB giriş portu var. Bende bulunan sağ taraftaki porta USB-BELLEK zor giriyor ve çıkıyor. Arka taraftaki portlarda bir sorun yok ama. Sence bu benim için bir sorun teşkil eder mi, zamanla düzelir mi, ne yapmalıyım? Şu an için arka tarafta bulunan boş portlar ihtiyacımı yeterince karşılıyor. Senin kullandığın bilgisayarda durum ne?
benimkisi de öyle sorun yok sıkı geçmesi zaten normal olması gereken birkaç defa kullan yan tarafta ki portu rahat girmeye başlıyor kullandığın usb sürücüler fabrikasyon bir durum portun sıkı olması güvenlik ve olası kırılmaları engellemek için esnek değil sorun yok yani gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.

Bu fiyata 15.6 alınmaz 17.3 alın ne olursa olsun.

Ayrıca GameGaraj güvenilir bir firmadır belki yazılım eksiği olur ama donanım aynı donanım sorun çıkmaz ben çok memnun kalmıştım.

Ben de 17.3 almayı düşünüyordum aslında. Ama bu fiyatta istediğim donanımsal özelliklere sahip ve sorunsuz cihaz bulamadım. Ayrıca 12 yıldır 15.6 inç ekran kullandığım için bu benim için çok da büyük bir sorun oluşturmadı. (Bu arada Lenovo Legion 5I Gen 7 aldım.)

Yeni konular

Geri
Yukarı