Gamepad kontak kabloları nasıl bağlanmalı?

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Selam, simülasyon oyunları için kontak sipariş verdim. Elime ulaştı fakat istediğim şekilde çalışmıyor. Yapan kişi gamepad kartından 2 adet kablo çıkartmış onları da kontağın BAT ve acc kısmına bağlamış. Ben kontağı 1. kademe açtığım zaman "9" tuşuna atanmış şekilde basıyor. Sıkıntı yok fakat yaylı marş konumuna getirdiğimde marş basması gerekirken yaylı marş kısmı tekrar eski haline geldiğinde aynı "9" tuşuna basıyor. Yani ben ETS'de tuş ayarları kısmında "kontağı aç" ve "motoru çalıştır" tuşlarına ayrı tuş ataması yapamıyorum. Bana yapan kişi "sadece motoru çalıştır tuşuna atayacaksın" dedi. Ben bu şekilde istemiyorum. Dandirikten bir gamepad kartı göndermiş kontakta sadece 2 kablo takılı, ben o şekilde olsun istemiyorum. Rica ediyorum elektrikten anlayan birileri bana yardımcı olsun. Nereye kablo lehimlenicekse nereye takılacaksa yapmaya çalışırım. Fotoğrafları aşağı bırakıyorum.

WhatsApp Image 2022-10-19 at 20.15.19 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-10-19 at 20.15.19.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrikten bağımsız olarak, motoru çalıştıra tuş atayıp ayarlardan otomatik marşı kapatırsan sadece tek tuş ile iki kademeli çalıştırmaya sahip olabilirsin. Bununla çözmeyi dener misin bir?

Elektrikten bağımsız olarak, motoru çalıştıra tuş atayıp ayarlardan otomatik marşı kapatırsan sadece tek tuş ile iki kademeli çalıştırmaya sahip olabilirsin. Bununla çözmeyi dener misin bir?

@Shandy Zaten bu şekilde, ben bu şekil olsun istemiyorum işte. Hem kontak açmaya hem de motor çalıştırmaya ayrı tuş atamak istiyorum çünkü mesela kontak açık durumdayken araba stop etti diyelim, çalıştırmak için, anahtarı en geri konuma çekiyorum çalışıyor falan kontak kafayı yiyor. Ayrıca benim bir diğer isteme sebebim de mesela diyelim araba çalışır durumda, ben kontağı bir tık kapatınca motor dursun ama arabaya hala elektrik gelsin istiyorum bunun için de 2 farklı tuş atanmış olması gerekiyor oyunda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı