Honda CBF150 2007 akü ve kontak bağlantısı nasıl birleştirilir?

Kelegg

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba.
Honda CBF150 2007 model motosikletim var. Fabrika çıkışlı bu motorda far ve gostergelere statörden elektrik geliyor bu da düşük devirlerde ışıkların sönük yanmasına ve pırpır etmesine sebep oluyor. Uzun suredir LED ampul kullanıyorum far olarak. Statörden gelen elektrik LED ampulü yakmadigi icin kontak çıkış kablosundan elektrigi aldik bu sayede kontaki kapattigimiz zaman butun ışıklarda kapaniyor ancak pırpır etmesi devam ediyor ve durumda benim oldukca sinirimi bozuyor. Ayni zamanda sinyal ve frene bastigim zamanlarda farin ışığı da azaliyor. Bu sorunu cozebilmek icin and gateler aklima geldi ancak kisa bir arastirma yaptiktan sonra istedigim tarzda bir ürün bulamadim. Kontaktan gelen elektrik ile aku baglantisi acacak bir anahtarda işimi gorur ancak tam olarak ne yazip arastirmam lazim bilmiyorum. 12 v 9'a de calisıcak and gate e ihtiyacım var.

Benim Crypton da da aynı olay vardı tamirci direkt Aküye mi ne bağladı dümdüz tam güç yanmaya başladı bir de kapayıp açma tuşu yapmıştık LED sürekli yanarsa patlar diye ben ucunu kaçırıp selektör dörtlü tuşu falan da yaptırmıştım 😂

Benim Crypton da da aynı olay vardı tamirci direkt Aküye mi ne bağladı dümdüz tam güç yanmaya başladı bir de kapayıp açma tuşu yapmıştık LED sürekli yanarsa patlar diye ben ucunu kaçırıp selektör dörtlü tuşu falan da yaptırmıştım 😂
Suanda zaten anahtarla akuye bagli ancak ben kontakla beraber kapanmasini istiyorum. Hem kontagi hemde anahtari kapatmak cok ugrastirici.

Geri
Yukarı