Gamepad sağ analog ters çalışıyor

Eren0E

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Sorunum şu gamepadimin sağ analogunda sorun vardı. Ben de bir forum sitesinden yardım aldım ancak sorunum daha beter hale geldi. Yardım aldığım metin şu şekilde;

Evet arkadaşlar 2 günlük arayışımın sonunda çözümü bulabildim.Bir teşekkürü duayı çok görmeyin :D Zaten askere gidicem duaya çok ihtiyacım var :D

Sağ analogum yukarı yaptığımda sola aşağı yaptığımda sağa,diğer yönlerde de tam ters hareket ediyordu.Bunun bir çözümü Xbox 360 emülator.Ancak benim bilgisayarımda xbox 360 emülator kasma yapıyordu bunun gibi sorun yaşayan bir sürü insan da gördüm,onla çözümü yapamayanlar buradan sorunlarını halletsinler.Çözüme gelirsek;

1-Öncelikle aygıt ve yazıcılara girip gamepade sağ tıklayın,en üstteki seçeneği seçip gamepadinizin adını öğrenin.
2-Ardından Gamepad'imizle pc'nin bağlantısını kesin yani çıkarın.
3-Başlat-çalıştıra girip regedit yazın.Açılan Pencereden : HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\MediaProperties\PrivateProperties\Joystick\OEM\(kendi gamepadinizin olduğu klasör) ü bulun.
4- Daha sonra bu klasöre sağ tıklayıp yeni anahtar(key) diyin.Adını 'Axes' yapın.(Tırnak işaretleri yok :) )
5-Oluşturduğunuz Axes klasörüne sağ tıklayıp yeni anahtar diyin.Adını '2' koyun.Tırnak işaretleri yok :) )
6- Ardından oluşturduğunuz 2 adlı klasöre bir defa tıklayın.Sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayıp ikili değer sekmesini seçin.Oluşturduğunuz ikili değerin adını '' Attributes ''koyun.Daha sonra bunun üstüne sağ tıklayıp değiştir diyip çıkan ekrana şu değerleri girin:
00 00 00 00 01 00 35 00(İlk başta ekranı açtığınızda 4 tane 0000 yazıyo olabilir onlar yokmuş gibi davranın yani üstte ne yazdıysam aynısını tekrar yazın ve tamam diyip kapatın)
7-Axes klasörüne tekrar sağ tıklayıp yeni anahtar oluşturun.Bu sefer adını 5 koyun.
8-5 klasörüne bir defa tıklayın sağdaki boş bir yere sağ tıklayıp yine ikili dizi oluşturun.Adını yine Attributes koyup değerleri ise şu şekilde girin : 00 00 00 00 01 00 32 00

Bu işlemleri yaptıktan sonra gamepadimin sağ joystick'ini yukarı-aşağı çektiğimde karakterin sağ-sola bakması sağ-sol yaptığımda ise yukarı-aşağı bakması gibi bir sorunum oldu, bu sorunu çözmek için yaptığım işlemleri sildim ancak işe yaramadı.

Yardımcı olabilecek birisi varsa çok mutlu olurum :)

Xbox 360 emülator benzeri kasmayan başka bir emülator kullandınmı hiç .Kod kısmından anlamam fakat ben mesela ds4 çakması kullanıyorum pc de.Onun uygulaması sayesinde istediğim tuşa klavye kısayolu bile atayabiliyorum. Belki sende de kasmayan başka bir emülatör mevcuttur.Şuraya bir bak istersen .

Geri
Yukarı