Rehber Gamepad Tier list

Çok güzel liste olmuş elinize sağlık.
Kendi kullandığım gamepad. İsterseniz ekleyebilirsiniz ben gayet iyi sonuçlar aldım ölü noktası yok.
F Tier olur bu muhtemelen :)

@Motionless IN White bir ayar çekeceğim listeye. Ban yedim bakamadım konuya.

@BerkayZ87 bazı gamepad modellerini deneyimlediğim için listeye ona göre ekledim. Sorun varsa yardımcı olurum.

5 aydır kullanıyorum F tier olacak kadar kötü değil bence D-C olabilir.

C tier o gamepad.

Çok başarılı olmuş. Eline sağlık. Ayrıca birebir katılıyorum yazdıklarına.

DualShock 4'ü A'ya ekleyebilirsin aslında. Hatta b bile olabilir fakat içerdiği özellikler sebebiyle a daha uygun gibi.

Ayrıca bence Razer Kishi V2 ekleyebilirsin. S Tier'a.

Eklerim.

F-tier'ı göremedim. Ek olarak listedeki bazı gamepadlerin incelemelerini internette bulamadım, örneğin MSI GC20 v2. sizde varsa paylaşabilirseniz iyi olur, ben de gamepad arayışı içerisindeyim.

GC20 V2 gerçekten güzel bir gamepad. Tuş kalitesi ve ölü bölge bakımından oldukça başarılıdır. Xbox 360 gamepad referans alınarak yapılmıştır.

O kadar para istedikten sonra sss tier olmasalardı zaten mühendisler bıraksın işi. Ha sss tier olsalar bile aynı zamanda bence en gereksiz kontrol cihazları.

Bir de analog kayması gibi kronik problemleri olmasa aslında çok iyiler. Gerçi DualSense'de adaptive triggers sebebiyle artık tetik tuşları da kronik problemli.

Yeni nesil DualSense bu sorunlarından arındırıldı ama zamanla daha detaylı sonuçlar elde ederiz.

Bilgilendirme: Gamepad fiyatlarını eklemek istemiyorum çünkü özellikle sss tier yüzden sağlam küfür yiyebilirim. Merak ettiğiniz bir model varsa tier konumu söylerim.

Son düzenleme:
Yeni nesil DualSense bu sorunlarından arındırıldı ama zamanla daha detaylı sonuçlar elde ederiz.
Yeni nesil Dualsense'de analog kayması yaşamasam da bir süre o bahsettiğim tetik tuşlarındaki kronik problemi yaşadım. Sağ tetik tuşundan yay gıcırdaması sesi geliyordu ve daha hassastı. Bir ara Spider- Man'e girdiğimde de adaptive triggers aktif olurken rahatsız edici bir ses yapmıştı fakat adaptive triggers aktif olduktan sonra düzeldi problemim. Yine de internetten araştırdığımda Dualshock 4'den beri bu problemin olduğunu görmek rahatsız etti. WD- 40 ile problemini çözen çok fazla insan var.

Geri
Yukarı