Gamepad ve ses kartı çok sık kopuyor ve tak çıkar yapmadan düzelmiyor

oosetoo

Hectopat
Herkese iyi sosyaller.
Ses kartım: Creative G6 Amazon.com.tr
Gamepadim: Amazon.com.tr
Bilgisayar özelliklerim:

PC ozellikleri.png

Ses kartını bağlıyorum sonrasında durup dururken bir anda ses ve mikrofon gidiyor. Bağlı cihaz gözükmüyor diyor uygulamasında da. Gamepad hadi orijinal değil ondan kaynaklı desem ses kartında da aynı sorunu yaşıyorum. Gamepad de oyun oynarken saçmalamaya başlıyor. Hatta bu olunca bir kasma ve ağ sorunu hatası da alıyorum. Tak çıkar yapınca ikisini de kısa süreli sıkıntı olmuyor. Sonra yine aynı döngü. Güç kaynağımdan mı kaynaklı acaba diye düşündüm ama nasıl çözebilirim hocalarım? Yardımınızı bekliyorum, teşekkürler.

Sorun chipset kaynaklı gibi duruyor, hem ağ hem de pci bağlantılı şeyler hem de usb (ses kartı usb’den bağlı ise) gidiyor, chipset sürücüsünü tekrar kurmayı deneyebilirsin ama bu da çözüm olmayabilir. Daha iyi bilen arkadaşlar daha iyi bilebilir ama ilk önce siz bunu bir deneyin. Çok başka kaynaklı da olabilir.

Sorun chipset kaynaklı gibi duruyor, hem ağ hem de pci bağlantılı şeyler hem de usb (ses kartı usb’den bağlı ise) gidiyor, chipset sürücüsünü tekrar kurmayı deneyebilirsin ama bu da çözüm olmayabilir. Daha iyi bilen arkadaşlar daha iyi bilebilir ama ilk önce siz bunu bir deneyin. Çok başka kaynaklı da olabilir.
Deneyip sonucu yazacağım hocam, sağolun.

Ayrı bir chipset gözükmüyor aygıt yöneticisinde. Ekran kartımın ismi yazıyor dxdiag ile aratınca da, chiptype kısmında. NVİDİA Geforce RTX 3060 şeklinde. Sanırım böyle çözemeyeceğim :/

Son düzenleme:
Deneyip sonucu yazacağım hocam, sağolun.

Ayrı bir chipset gözükmüyor aygıt yöneticisinde. Ekran kartımın ismi yazıyor dxdiag ile aratınca da, chiptype kısmında. NVİDİA Geforce RTX 3060 şeklinde. Sanırım böyle çözemeyeceğim :/
Ayrı chipset gözükmez zaten. Nasıl kaldırıldığını unuttum. Anakartınızın destek sitesine giderseniz son sürümü bulursunuz, ayrıca xmp kaynaklı da olabiliyor bazen.

Yeni konular

Geri
Yukarı