Gamepower 6X ARGB fanları senkronize kontrol etme

AnarchyEr

Decapat
ASUS B450-PRO anakart ile Gamepower warcry 6X ARGB fanları nasıl bağlayabilirim (AuraSync yazılımıyla 6X ARGB fanları senkronize bir şekilde?)
Pinler uyuşuyor mu? vs. " ['Warcry kasasının içinde gelen kontrolcü hub'ı ile Anakartın 5V RGB çıkışına bağlayabilirsiniz' deniyor.] burada söylüyor ve kasanın içinden çıkan kabloyu da gösteriyor: Dk: 04:08 ve itibarı ile:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

" Ama kullanığı anakartı belirtmemiş.
Sanırım Hub kontrolcüsünün 3pinlik girişi bulunmakta. Bazı forumlarda da; kasanın 6X ARGB fanlarını birbirlerine erkek-dişi olarak bağlayıp en son kalan dişi kabloyu anakarta bağlayıp AuraSync'den kontrol eden varmış. Yazıları buraya bırakacağım:

Adsız.png

Benzer konular burada da açılmış ama net bir çözüm göremedim B450-PRO için.

@Mithat Berhan, @crazyreign yazımda belirttiklerimi kontrol edip bilgilendirici yardım ederseniz çok sevinirim.

Mesela bu videodaki gibi senkronize olması için, Video sahibi yorumlarda; kasanın içinden gelen kontrolcüyle yapmadık, fanları birbirlerine bağlayarak direkt olarak anakarta taktık demiş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Asus Tuf X570 anakartı belirtmiş. Tuf B450Pro olmuyor mu yani ne fark var?

Son düzenleme:
Bende aynı kasa ve ASUS ROG STRIX B550 e-Gaming anakarta sahibim. Bende 6 fan sadece kontrolcüsüne bağlıydı ve kumanda ile kontrol edebiliyordum.
Daha sonra anakart ile senkronize kullanabilmek için anakarta bağlantısını yaparken anakartın kullanım kılavuzuna bakarak bana gösterdiği porta takmıştım. Size de öyle yapmanızı ve anakartınızın uyumlu olup olmadığına bakmanızı öneriyorum.

Neden bilmiyorum ben program üzerinden senkronizasyon yaptığımda pek hayal ettiğim gibi bir görüntü ortaya çıkmadı. Işık efekti gerçekten çok kötüydü. Misal sabit renkte senkronizasyon açıkken kırmızı renkte fanlar çok açık bir kırmızı ve beyazla karışık bir renkte ve flash efekti açık gibi oluyordu. En düzgün ve stabil gökkuşağı modunda çalışıyordu. Sabit rengi kumandadan ayarlayabildiğim ve diğer modları pek sevmediğim için üzerine pek fazla düşmemiştim.

Hocam, anakartta ARGB yoksa, mecburen kontrolcü ile yapmalısınız. Başka türlü olmaz.

Bende aynı kasa ve ASUS ROG STRIX B550 e-Gaming anakarta sahibim. Bende 6 fan sadece kontrolcüsüne bağlıydı ve kumanda ile kontrol edebiliyordum.
Daha sonra anakart ile senkronize kullanabilmek için anakarta bağlantısını yaparken anakartın kullanım kılavuzuna bakarak bana gösterdiği porta takmıştım. Size de öyle yapmanızı ve anakartınızın uyumlu olup olmadığına bakmanızı öneriyorum.

Neden bilmiyorum ben program üzerinden senkronizasyon yaptığımda pek hayal ettiğim gibi bir görüntü ortaya çıkmadı. Işık efekti gerçekten çok kötüydü. Misal sabit renkte senkronizasyon açıkken kırmızı renkte fanlar çok açık bir kırmızı ve beyazla karışık bir renkte ve flash efekti açık gibi oluyordu. En düzgün ve stabil gökkuşağı modunda çalışıyordu. Sabit rengi kumandadan ayarlayabildiğim ve diğer modları pek sevmediğim için üzerine pek fazla düşmemiştim.

4 tane fan bağla tüm renkler gelir 4 tane araç destekliyor ASUS programı aargb portundan.

OpenRGB yazılımını deneyin.

Tuf b450 ARGB yani 5v portuna sahip değil. O anakartta sadece 12v yani RGB takabilirsiniz.
4 pinli rgb fan seti alarak ya da 5v destekli bir anakarta geçerek kullanabilirsiniz sadece
RGB Fan setiyle de Aurasync kullanılmıyor tabi..
4 tane fan bağla tüm renkler gelir 4 tane araç destekliyor ASUS programı aargb portundan.
X570 Anakart ile 9 tane fanı da desteklediğini gördüm. Özellikle 6*.

Arkadaşlar sağolun bu güzel ama karışık konuya katıldığınız için. X570 ARGB giriş destekli anakartı aldığımda buraya fotoları ve nasıl yaptığımı atacağım. Asusla da iletişimde olup.
Teşekkürler.
Anakartın ne? 5V 3pin girişine 4 tane nasıl bağlantılarla yaptın?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı