Gamepower Airbender alınır mı?

Forumda gezerken Snowman markasının kötü olduğunu söyleyenler gördüm M.200 ile T6 Ultra arasında ki fark büyük o zaman.

Forumda gezerken Snowman markasının kötü olduğunu söyleyenler gördüm M.200 ile T6 Ultra arasında ki fark büyük o zaman.
Snowman kötü değil. M.200 ile T6 Ultra arasında devasa fark var bu arada. Birisinde 1 tane 9cm fan var, 2 bakır borulu ve ağırlığı az, diğerinde 2 tane 12cm fan var, 6 bakır borulu ve daha ağır. SE-224-XT-R 4 borulu ama tek fanlı olmasına rağmen T6 Ultra ile aynı güçte.

Hocam bir şey soracağım. Hava soğutucu işlemciye doğru üflemiyorsa nasıl soğutuyor? Oradaki borular mı soğutuyor?

Bana sormayın. @BerkayZ87 daha iyi açıklar ama şunu söyleyebilirim. İşlemci soğutucu sıcak havayı dışarı üflüyor. Egzoz fan gibi. Bunu bilseniz yeter. Borular ısıyı çekiyor kendine doğru. Aynı sistem ekran kartında da kullanılıyor.

Bana sormayın. @BerkayZ87 daha iyi açıklar ama şunu söyleyebilirim. İşlemci soğutucu sıcak havayı dışarı üflüyor. Egzoz fan gibi. Bunu bilseniz yeter. Borular ısıyı çekiyor kendine doğru. Aynı sistem ekran kartında da kullanılıyor.
Bakır borular sıcaklığı çekip soğutma bloğuna iletiyor, soğutma bloğundaki fanlar da soğutma bloğunu soğutuyor. Ben böyle biliyorum kule tipi soğutmaların çalışma prensibini.

Bir de kimse sıvı soğutucu önermedi, kule tipi fan daha mı işe yarıyor bu bütçeler de, Corsair'ın da bu fiyatta bir sıvı soğutucusunu gördüm.

Bir de kimse sıvı soğutucu önermedi, kule tipi fan daha mı işe yarıyor bu bütçelerde, Corsair'ın da bu fiyatta bir sıvı soğutucusunu gördüm.
Bu bütçeye sıvı soğutma yok da ondan. Bahsettiğin Corsair linkini atar mısın?

Bir de kimse sıvı soğutucu önermedi, kule tipi fan daha mı işe yarıyor bu bütçeler de, Corsair'ın da bu fiyatta bir sıvı soğutucusunu gördüm.

Tek fanlı sıvı soğutmaya para bayılmaya gerek yok. Hem daha zahmetli kullanması hem de pahalılar. İşlemciniz çok ısınan bir işlemci değil. Orta segment bir hava soğutma yeterli olur. i9 11900K soğutmuyoruz sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı