Çözüldü Gamepower Crimson guard kasa fanlar gürültülü çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreuls

Hectopat
Daha fazla  
İlk aldığımda çok ses yoktu ancak şu sıralar biraz fazla ses çıkarmaya başladı. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Sesin kasa fanlarından geldiğinden emin misin? İşlemci ve ekran kartı fan sesi yapıyor da olabilir. Ses yapmanın sebebine gelecek olursak, kasanın önü kapalı olduğu için hiç hava almıyor bu sebepten ötürü fanlar hızlı dönüp ses yapmak zorunda kalıyor. Kasanın yan kapağını açın öyle test edin.
Yağlayın. Ben de kullandım başka modelini. Bu fanların bu kısmında bir sıkıntı var. Ancak fanları yağlayınca geçiyor.
Yağlama işlemini yapacaksa dikkatli olmalı, en ufak bir sorunda fanların çalışmasıyla birlikte bütün sisteme yağ sıçrayabilir. :D

Sesin kasa fanlarından geldiğinden emin misin? İşlemci ve ekran kartı fan sesi yapıyor da olabilir. Ses yapmanın sebebine gelecek olursak, kasanın önü kapalı olduğu için hiç hava almıyor bu sebepten ötürü fanlar hızlı dönüp ses yapmak zorunda kalıyor. Kasanın yan kapağını açın öyle test edin.

Çözüm
Bilgisayar 5 aylık daha. Bugün temizlik yaptım yine de. BIOS ayarlarından da CPU fan hızını düşürdüm. Sorun çözüldü. Teşekkürler.

Geri
Yukarı