Gamepower GPR24C144 ses sorunu

Slmns

Hectopat
Merhaba, Gamepower GPR24C144 monitörünün 23.6" olan monitörüne sahibim. DisplayPort bir kablo kulanıyorum. Monitörde galiba hoparlör var ve ben bunu kullanmak istiyorum. Fakat bir türlü kullanamadım. Diğer konulara baktım monitörün hoparlörü yok diyen var, DisplayPort ses geçirmez AUX kablo al diyen var, monitör ayarlarından bak diyen var fakat ben pek anlamadım. Monitör ayarlarında baktım ses kısmında ses açık gözüküyor. Yürütme cihazında ise bu şekilde gözüküyor:

Ek Açıklama 2020-05-23 184443.png

Kayıttan yürütme aygıtlarında da varsayılana aldım. Ses çıktığı zaman yanındaki bar artıyor fakat hoparlörden çıkan bir ses yok:

Ek Açıklama 2020-05-23 184904.png

Ve yukarıda monitörümün olduğu yere sağ tıklayıp özelliklere tıklayınca Display Port bir girişe sahip olmama rağmen jak girişinin HDMI yazdığını gördüm:

Ek Açıklama 2020-05-23 185135.png

Son dediğim olayla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama ekleyim dedim. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Monitörüm: Gamepower GPR24C144 Curved 1ms 144Hz FreeSync Monitör - incehesap.com
Ekran Kartım: Asus Dual-RX5500XT-O8G-Evo AMD Radeon RX 5500 XT 8GB GDDR6 128Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com

Yürütme cihazından "GPR24C144" olan şeçeneği şeçip, herhangi bir ses kaynağı açıp tekrar dener misiniz.

Ek: Ses ayarlarında, gelişmiş kısmında dahili hoparlöre sınama yaparak tam olarak çalışıp, çalışmadığını test edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yaptım ama hiçbir değişme yok.

Kısmi olarak ürünün bilgilerine göz attım. Dahili hoparlör mevcut diyen siteler var. Fakat bazı yorumlarda ve açıklamalarda yeni çıkan ürünlerinde dahili hopörlerin olmadığını ve arka tarafda görüntüden ibaret olduğunu belirten yorumlar, açıklamalar mevcut. Bir önceki yorumumda bahsettiğim gibi ses kısmında ilgili yerde sınama özelliğini kullanarak ses gelip, gelmediğini net olarak öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı