Gamepower güç kaynağımı değiştirmeli miyim?

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
1.5 ay önce satın aldığım sistemimin güç kaynağını, bütçe zorluğu sebebiyle GamePower GP-650 650W modelini seçmek zorunda kaldım. Almadan önce böyle markaların güç kaynaklarını satın almamam gerektiğini biliyordum fakat dediğim gibi bütçem nedeniyle almak zorunda kaldım, zaten 3-5 ay sonra değiştirip kaliteli bir şey alırım diye. Fakat şu ana kadar hiçbir sıkıntısını görmedim, çok sessiz çalışıyor. Alıştım diyebilirim. Kaç kere elektrikler kesildi, hiçbir sıkıntı da yaratmadı. Sizce değiştirmeli miyim?

Kasa olarak ise GamePower Wraith modelini satın aldım, fakat böyle markaların kasası alınabiliyor diye biliyorum onun için kasayı değiştirmeyeceğim, kasamı seviyorum.

Kasanızı seviyorsunuz ama kasanızın önünde bulunan o 3 fan ufacık bile hava almıyor içeri, ekran kartı ve işlemciniz kaç derecedir kim bilir. Böyle önü camla kapalı kasaları sırf RGB ve güzel gözüküyor diye alıyor insanlar sonra diyorlar Ekran kartım 90 derece işlemcim 90 derece. MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklıklara bakın lütfen. O PSU ise şimdi sorun çıkartmasa 5-6 ay sonra sorun çıkartır ben söyliyeyim.

Kasanızı seviyorsunuz ama kasanızın önünde bulunan o 3 fan ufacık bile hava almıyor içeri, ekran kartı ve işlemciniz kaç derecedir kim bilir. Böyle önü camla kapalı kasaları sırf RGB ve güzel gözüküyor diye alıyor insanlar sonra diyorlar Ekran kartım 90 derece işlemcim 90 derece. MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklıklara bakın lütfen. O PSU ise şimdi sorun çıkartmasa 5-6 ay sonra sorun çıkartır ben söyliyeyim.
Ekran kartının 78 dereceyi geçtiğini görmedim, Asus Dual olmasına rağmen

Şöyle söyliyim güvenmediğimiz PSU'lar demek sistemimiz daima risk altında demek.
Aldığınız güç kaynağında hiçbir koruma yok değil mi ? Bu zamana kadar sorun olmaması bundan sonra sorun olmayacağı anlamına gelmez. Değiştirin derim yazık olmasın o sisteme yenisini almak hiç kolay olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı