Gamepower Horizon kasa fan RGB yanmıyor

Jteve Sobs

Centipat
Bu kasanın fanlarını çalıştırdım fakat RGB'leri yakamadım. Kasanın üstünde RGB yazan düğmenin kablo Switch ucunda reset SW yazıyor. Reset SW zaten anakarta bağlarım 2 tane var yani reset SW RGB'nin bununla ilgisi var mı anlayamadım. Bu kasayı kullanan var ise bana ulaşabilir mi?
  • Anakart B450M S2H
Resimde de görüldüğü gibi soldaki RGB düğmesi sağdaki reset, fakat ıkisinin kasanın içinden baktığına göre SW'leri reset SW. RGB nereye bağlayacağını anlayamadım hâlâ.

15727794432915087995996415907200.jpg15727795138845685507348339141146.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni kasayi aldim hbden basima bela oldu senin sorunun rgbden cikan reset yazan kabloyu kontrolcuye takicaksin o rgb tusu aktif olcak ve calısıcak.
Benim problemimde fanlar dönmüyor rgbsi çalışıyor kutudan kumanda cikmadi bana 1 haftadir bunla uğraşıyorum hb mevcut olmadigini söylüyor kasada kumandanin sizde kumanda mevcutmu fanlari nasil dondurdunuz ?

Ayni kasayi aldim hbden basima bela oldu senin sorunun rgbden cikan reset yazan kabloyu kontrolcuye takicaksin o rgb tusu aktif olcak ve calısıcak.
Benim problemimde fanlar dönmüyor rgbsi çalışıyor kutudan kumanda cikmadi bana 1 haftadir bunla uğraşıyorum hb mevcut olmadigini söylüyor kasada kumandanin sizde kumanda mevcutmu fanlari nasil dondurdunuz ?
Dostum kumandasını ve o dediğin aparatı görmediğim için sorun yaşamıştım ben :D aparat ve kumandayı görünce sıkıntı geçti. Fakat şöyle bir durum var eğer sıra sıra takmazsan yine yanmıyor saçma bir şekilde, hepsini 1 2 3 4 diye sıralaman lazım yani ona dikkat ederek yap. Eğer kumanda vs. yoksa iade et tekrar aynı ürünü al hava akışı gayet güzel bir kasa.

Evet sirayi bozunca yanmıyor bende farkettim onu. Evet kumandasiz cikti sansima kasayi bende cok begenerek almistim kumanda isini hallettim bende yollicaklar gelmesini bekliyorum ama default ayariyla durur sekilde gelmeside sacma yarin bi gün kumandaya bişey olsa napicaz yani sendede fanlar durur sekildemi açılmıştı? :)

Evet sirayi bozunca yanmıyor bende farkettim onu. Evet kumandasiz cikti sansima kasayi bende cok begenerek almistim kumanda isini hallettim bende yollicaklar gelmesini bekliyorum ama default ayariyla durur sekilde gelmeside sacma yarin bi gün kumandaya bişey olsa napicaz yani sendede fanlar durur sekildemi açılmıştı? :)
Yok ben sıralamayı yanlış yaptığım için sadece RGB yanmıyordu. Fanlar gayet iyi çalışıyordu sonra bi baktım 4 fanın 2 si yanıyor 2 si yanmıyor. Çıkarttım tek tek denedim sırayı buldum öyle yaptım.

Anladım bende çözdüm ama fanlar hiç dönmüyordu kumandayla açmam gerekiyor sanirim :) powera takili güç kablosu kasanin rgb kablosuda reset yazanda cift dişli yere takili yanlis taktigim bseyde yok yani kumandayi bekliyorum ins fanlar sikintilo degildir yada kontroller sende direk dönmüş çünkü :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı