Gamepower Horizon kasanın üst tarafına fan önerisi

rienthra

Hectopat
Arkadaşlar selamlar, geçen hafta Gamepower Horizon kasa aldım ve bu kasanın üst tarafına 2 tane olacak şekilde 12 mm'lik fan takmak istiyorum. Bütçem 80-90 lira civarında asıl amacım egzoz fanına destek olup içerideki sıcak havayı dışarıya daha da sağlıklı şekilde vermesi. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

Ben de aynı kasadan aldım. Henüz teslim edilmedi. 2 adet Arctic 120mm PWM PST fan aldım ama sadece 1 tanesini takacağım. Önden gelen hava çıkan havadan azsa sorun oluşturuyor.

Ayrıca yılbaşından sonra fan filtresi alıp ön camı tamamen çıkarırım ya da biraz aralıklı olmasını sağlarım.

Ben takıntılı bir insanım galiba, normalde verilen GPU ve CPU değerlerinin aynısını alıyorum ekstra bir ısınma da söz konusu değil fakat kasa içinde daha iyi bir sirkülasyon sağlama imkanım olacaksa eğer imkanım varken sağlayayım istiyorum. Arctic'in o fanlarını bir kaç konuda önermişler fakat ses konusunda biraz gürültü yaptıklarını söylemişler. Sırf ondan dolayı sipariş vermeye çekindim.
Ayrıca yılbaşından sonra fan filtresi alıp ön camı tamamen çıkarırım ya da biraz aralıklı olmasını sağlarım.

Kasayla camın aralıklı olmasını nasıl sağlamayı düşünüyorsun? Dün gece camı çıkardığımda kasanın daha da iyi soğuduğunu farkettim çünkü ama camla kasa arasına nasıl bir şey koyacağımı bilemedim.

Kasayla camın aralıklı olmasını nasıl sağlamayı düşünüyorsun? Dün gece camı çıkardığımda kasanın daha da iyi soğuduğunu farkettim çünkü ama camla kasa arasına nasıl bir şey koyacağımı bilemedim.

Kasa daha elime geçmedi. Tamperli cam ön yüzünde dayanıklı olsa da köşelerden darbe alınca çok kolay patlıyor. O yüzden düşme ihtimali olmayacak bir yöntemle sabitlenmesi gerek.

Vidaları biraz gevşek bırakarak yapın diyenler var ama ben bu riski almam. Belki aynı ölçüde daha uzun cıvatalardan bulup öyle yapabilirim veya camı hep sökerim görünüş performanstan daha önemli değil benim için.

Bunların hepsini fanlara filtre taktıktan sonra yaparım bu sefer toz dolmasın içeriye.
Bu filtrelerden almayı düşünüyorum. Akasa 12cm Alimunyum Fan Filtresi

Arctic fan pwm ayarlı olduğu için sorun olmayacağını düşünüyorum. Kasa ile gelen fanlar pwm değilmiş sadece kumandayla ayarlanıyor diye duydum. Şu anda bu fanları birbirine nasıl bağlayacağımı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ben de aynı kasadan aldım. Henüz teslim edilmedi. 2 adet Arctic 120mm PWM PST fan aldım ama sadece 1 tanesini takacağım. Önden gelen hava çıkan havadan azsa sorun oluşturuyor.

Konuyu hortlatiyorum ama hocam ne yaptin on paneli ? Ben onu komple kapatacak sekilde miknatisli filtre ariyorumda bulamdim daha.

Geri
Yukarı