Gamepower Luna 7.1 ve Oksid Bilişim yetkili servisi

LEONKING

Femtopat
Daha fazla  
Bundan yaklaşık 2 yıl önce "Gamepower Luna 7.1"i internet üzerinden satın almıştım. Son 6 aydır ciddi dökülmeler yaşanmaya başlamıştı. Sorun şu ki faturayı da garanti belgesini de atmıştım. Biraz araştırdıktan sonra Oksid Bilişim diye bir toptancının Gamepower yetkili servisi olduğunu öğrendim ve kendilerine kulaklığın pedlerini satın alıp alamayacağımı (kendi sitelerinde yoktu), alabiliyorsam da fiyatını sordum(email ile). Fiyatın 25 TL olduğunu ve ödemeden sonra ürünü gönderebileceklerini söylediler. Ben de haklı olarak ödemeyi nereye yapacağımı sordum. İletişim bilgilerimi ve adresimi istedi söz konusu çalışan, ben de gönderdim.

Ardından bir mail daha geldi ve "müşteri memnuniyeti için" ürünü ücretsiz göndereceklerini söylediler, benim için fazlasıyla enteresan bir süreçti. Kargo ücretini bile vermişler. Tabi bilmiyorum bu işlerin normal işleyişi midir bütün firmalarda her zaman, en nihayetinde bu ilk deneyimimdi bir yetkili servisle. Bundan çıkarılacak sonuç herhalde kulaklık pedlerini daha hafif malzemelerle ve hatta sadece ılık suyla silmek ve hemen kurulamak olur. Ayrıca hemen Şikayetvar gibi sitelere yönelmeden önce firma ve yetkili servislerle konuşmanın da faydası olabileceğini unutmamak gerek. Pedleri değiştirmek 3 saatimi alsa da buna değdi. Firma ve yetkililere teşekkürler.

Maili atmadan önce başka bir konuyu okumuştum bununla alakalı, söz konusu kişi Segment'e mail attığını söylemişti ama öğrendiğim kadarıyla Segment Rampage'in yetkili servisi (karıştırmış olabilir belki, mevzu hakkında pek bir bilgim yok) onun da konusunu aşağıya bırakıyorum:

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse bütün markalar ücretsiz gönderim yapıyor. Ped onları zarara sokmaz, zaten üründen dehşet kazançlar elde ediyorlar. Mesela Corsair gibi üst segment markalar üründe ufacık sorun olsa dahi direkt Yurtdışından yeni ürün yollayabiliyorlar. Garanti sağlayıcısı çok önemli bir unsur.

Mesela hazır sistem almıştım ve kasası Sharkoon RGB Flow idi, takarken temperli camı parçalanmıştı ve direkt Arena Bilgisayar'a mail attım. Hiç bekletmeden adresi vs. istediler ve ertesi gün ücretsiz bir şekilde teslim aldım. Aynı şekilde XPG Precog kulaklığımın pedlerini de değiştirdiler ve yakında pedler gelecekmiş ek olarak onları da yollayacaklar. Sırf müşteri desteklerinin kalitesi sebebiyle bir ürün alacaksam Arena garantili olup olmamasına bile dikkat eder oldum.

Geri
Yukarı