Gamepower Ogre bozuk tuş düzeltme

Esperoja

Kilopat
Makaleler
34
Yer
İstanbul
Önemli düzenleme: Yapıldıktan sonra Switch'de sıkıntı çıkıyor, tuşlar çöp oluyor. Kesinlikle yapılmasını önermiyorum. Geçersiz bir rehber. Direkt garantiye gönderin.

Arkadaşlar, bu konuyu Gamepower klavye kullanıp tuşları bastığında algılamayan arkadaşlar için açıyorum. Çift yazma gibi sorunu olanlar da deneyebilir. Öncelikle ben bu sorunu Gamepower Ogre Blue Switch RGB klavyemde yaşadım ve @AlgoritMa hocamın önerisi ile yağsız kontak temizleyici sprey aldım, markası chelox pek farkedeceğini zannetmiyorum ancak, spreyi 2-3 kere sıkıp bez ile Switch'i sildim, hafiften üfledim tuşa, W tuşum 10 basışın 2-3'ünü algılıyordu, enter tuşum da arada sırada algılamamazlık yapıyordu. İkisine de uyguladım ve aşağıda nasıl yapılacağını detaylı anlattım. Bu işlemden sonra düzelmediyse garantiye verin lütfen, sıkıntı olma durumunda hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. Uygulamak sizin özgür iradenize kalmış.

İlk önce bozuk tuşun yanında olan 3-4 tuşu da söktüm ve kontak spreyi bozuk olan tuşun tam olarak üstünden damlattım, 3 tur uyguladım bu işlemi yaklaşık her tur 5-6 damla vs. damlamıştır toplamda, bez ile Switch'in üstünü sildim ve 3 dakika boyunca bekledim anakarta giden kontak spreyin uçması için, sonuç muazzam, eski günlerine geri döndü klavye, hiçbir sorunu yok :). Ayrıca üstüne 1 damla atıp bırakmayın Switch'in aralarından anakarta gitmesine de izin verin hiçbir zararı yoktur anakarta kontak spreyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ileride bu sorunu yaşayan olursa bu konuyu atabilecek, ya da bu sorunu yaşayan bildiğim kullanıcılar. @PustiPowerV2 @Samotne Ciasteczka @MisakiTaro @hadwiger @PanzerTR

Benim klavyemde bazı tuşları ara sıra algılamıyor. Vurduğumda düzelmiyor fakat üfleyince düzeliyor 10 saniyeliğine. 😄 Denemeye değer mi? VPRO V700 Alloy RGB kullanıyorum bu arada.

Warlock modelinde de geçerli mi acaba?
İkisi de outemu switch kullanıyor hocam, her klavyede geçerli olacağını düşünüyorum ben. Bir şans verin derim.
Benim klavyemde bazı tuşları ara sıra algılamıyor. Vurduğumda düzelmiyor fakat üfleyince düzeliyor 10 saniyeliğine. 😄 Denemeye değer mi? VPRO V700 Alloy RGB kullanıyorum bu arada.
Tıpatıp aynı sorunu yaşıyordum üfleyince bir süre düzelip gidiyordu yine algılamamaya başlıyordu bu çözüm oldu bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı