İnceleme Gamepower Overlord brown Switch klavye

Herkese merhaba, bugün Trendyol üzerinden aldığım Gamepower Overlord brown Switch klavyeden bahsedeceğim.

Ürün 500TL idi, kuponlarımla birlikte 450TL gibi bir fiyata bu perşembe günü mt bılısım satıcısından aldım ürün elime bugün öğleden sonra ulaştı.

IMG20230403170337.jpg

IMG20230403170342.jpg

IMG20230403170858.jpg

IMG20230403170906.jpg

Kutu içeriği:

IMG20230403171050.jpg

IMG20230403171114.jpg

IMG20230403171310.jpg

IMG20230403171315.jpg

Ürün çalışırken:

IMG20230403171804.jpg

Ürünün

+ özellikler​

Ürünün malzemesi hoş.
Işıklandırması güzel gibi ama akşam karanlık çöktüğünde daha iyi yorum yapabileceğim.
Klavyeden çıkan kısım Type-C
Mekanik olması(brown Switch)
Sök tak yapıldığında ya da PC açılırken güzel bir ışık şöleni oluyor klavyede.
FN tuşuna basılı tutar iken "ins" "Home" "pgup" "del" "end" ve "pgdwn" tuşlarına basarak ışıkların modunu değiştirebiliyoruz

- özellikler
Ürünün yazılımını kurdum ve çalıştırdığım zaman klavye açılıp kapanıyor anlamadım.
A, R, Q ve B tuşlarınının görüntüsü çok azıcık eksik dikkatli bakınca belli oluyor ama inceleme videolarındada aynı olması çok garip.

Güncelleme: Yazılımı silip yeniden yükledim ve bilgisayarı yeniden başlattım yazılımı çalışıyor.

1680542027630.png
1680542027630.png

Son düzenleme:
Hocam bu klavyeden almayı düşünüyorum ama memnun musunuz? Kahverengi switch uygun klavye bulmak imkansız gibi bunun dışında, hissiyatı nasıl acaba? Kırmızı switch e kıyasla o tactile denen his var mı yoksa fark edilmiyor mu?

Hocam bu klavyeden almayı düşünüyorum ama memnun musunuz? Kahverengi Switch uygun klavye bulmak imkansız gibi bunun dışında, hissiyatı nasıl acaba? Kırmızı Switch'e kıyasla o tactile denen his var mı yoksa fark edilmiyor mu?

Klavyeden oldukça memnunum, hissiyatı internet Kafe'lerdeki dandik mekanik klavyelerden oldukça daha iyi ve 450TL'yi sonuna kadar hak etti.
Tactile denen şey nedir bilmiyorum ilk sahip olduğum mekanik klavyem bu çünkü.
Sosyalde ise Gamepower pek sevilmiyor gözlemlediğim kadarıyla o yüzden isterseniz siz klavye önerisi için konu açın.

Son düzenleme:
Klavyeden oldukça memnunum, hissiyatı internet Kafe'lerdeki dandik mekanik klavyelerden oldukça daha iyi ve 450TL'yi sonuna kadar hak etti.
Tactile denen şey nedir bilmiyorum ilk sahip olduğum mekanik klavyem bu çünkü.
Sosyalde ise Gamepower pek sevilmiyor gözlemlediğim kadarıyla o yüzden isterseniz siz klavye önerisi için konu açın.
Hocam sosyale bakarsak 2000 lira altına hiçbişey alamayız. Tactile denen olay tuşa basınca dibinde bi tık hissettirmesi (anlatabildim mi bilmiyorum). Mavi switch leri denediyseniz onlarda çatır çatır eder, kahverengi de o hissi verip ses çıkarmaması gerekiyor.

Hocam sosyale bakarsak 2000 lira altına hiçbir şey alamayız. Tactile denen olay tuşa basınca dibinde bir tık hissettirmesi (anlatabildim mi bilmiyorum). Mavi Switch'leri denediyseniz onlarda çatır çatır eder, kahverengi de o hissi verip ses çıkarmaması gerekiyor.

Kusura bakmayın yeni eve geçebildim, tusa bastıktan sonra o tactile olayı var sanırım anladığım kadarıyla.
Şimdi tuşu algıladığı basma yüksekliği var ya oradan azıcık aşağı bastırabiliyoruz ve gece saati olmasa zor duyacağım minik bir tak sesi geliyor.
Günlük kullanımda anlamak imkansız gibi neredeyse 14 gün olmuş siz demeseniz haberim bile olmayacak.

Kusura bakmayın yeni eve geçebildim, tusa bastıktan sonra o tactile olayı var sanırım anladığım kadarıyla.
Şimdi tuşu algıladığı basma yüksekliği var ya oradan azıcık aşağı bastırabiliyoruz ve gece saati olmasa zor duyacağım minik bir tak sesi geliyor.
Günlük kullanımda anlamak imkansız gibi neredeyse 14 gün olmuş siz demeseniz haberim bile olmayacak.
Eyvallah sağolasın cevap için. Brown switch in bütün meselesi o hissiyat aslında ama malum bu ucuz yollu bi klavye ondan emin olamadım. Aslında sesten ziyade şöyle anlatmaya çalışayım, tuşa ilk basarken bi güç uyguluyorsunuz ya, ondan sonra dibe inmeden bi tümsekten geçer gibi tıklaması lazım. Hiç kullandınız mı bilmiyorum ama, fotoğraf makinelerinin deklanjör tuşu gibi düşünebilirsin 2 kademe olurlar. Ne zor işmiş arkadaş Türkçe'de olmayan bi kelimeyi tarif etmek 😁

Eyvallah sağ olasın cevap için. Brown Switch'in bütün meselesi o hissiyat aslında ama malum bu ucuz yollu bir klavye ondan emin olamadım. Aslında sesten ziyade şöyle anlatmaya çalışayım, tuşa ilk basarken bir güç uyguluyorsunuz ya, ondan sonra dibe inmeden bir tümsekten geçer gibi tıklaması lazım. Hiç kullandınız mı bilmiyorum ama, fotoğraf makinelerinin deklanjör tuşu gibi düşünebilirsin 2 kademe olurlar. Ne zor işmiş arkadaş Türkçede olmayan bir kelimeyi tarif etmek 😁

O şekil tümsek gibi değil ama tık sesi geliyor önceki mesajda belirttiğiniz gibi, ben bir video çekeyim siz anlarsınız sanırım.
Dediğim gibi basmayı algıladıktan sonra içe bastırabiliyoruz ve oradanda tık sesi geliyor işte, kusura bakmayın benim de ilk mekanik klavyem olduğu için çok bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı