GamePower PSU bozuldu

Umarım yoktur. Tekrar çalıştırmadım kasayı...

Hazır sistemlerde seçenek sunulmuyor maalesef. Bu sistem özelliklerine göre monitör dahil 5500₺ fiyat gayet uygun geldi bana.
Ben sizin yerinizde olsaydım bir sistemin bütün bileşenleri mükemmel bile olsa sırf kasa ve PSU kalitesizliğinden dolayı sistemi almazdım.

Toplama önermemizin sebeplerinden biri de bu zaten.

Geçmiş olsun. Umarım diğer donanımların başına bir şey gelmemiştir. Aynı durumu Frisby marka güç kaynağıyla ben de yaşamıştım. Yaklaşık 5 yılın ardından gümlemişti. Şu an FSP Hexa+ 500W kullanıyorum ve gayet memnunum.

Ben sizin yerinizde olsaydım bir sistemin bütün bileşenleri mükemmel bile olsa sırf kasa ve PSU kalitesizliğinden dolayı sistemi almazdım.

Toplama önermemizin sebeplerinden biri de bu zaten.
Yapacak bir şey yok. Aylardır araştırıyordum, aldığımda 5500₺ olan sistem şuanda 6000₺. Çok kez bilgisayar topladım internette, gerçekten uçuk fiyatlar.

Bu zamanda bulabileceğimin en iyisi buydu, malum dolar almış başını gidiyor...

Teknoloji şans işidir lakin Gamepower,Hadron veya Vatan Bilgisayar'da satılan hazır sistemlerde kullanılan Rampage gibi güç kaynaklarının sorun çıkarma oranı çok yüksektir. Şans işi derken en kalitelisi de sorun çıkartabilir en kötüsü de sağlam çıkabilir lakin bu tür markaların sorun çıkarma olasılığı aşırı yüksektir. Geçmiş olsun diyelim.

PSU'dan bahsetmeye gerek yok belirtmişsin zaten bundan hariç o işlemciye A320 yerine en azından VRM soğutmalı B450 anakart alınabilirdi. Kısa vadede ekran kartını değiştirmeyeceksen 144 Hz monitör bence1650S ekran kartı için düşük tercih olmuş sanki. Üstte bahsetmedim ama şimdi belirteyim 8GB RAM günümüzde oyun için yetersiz kalmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı