Gamepower PSU fanı sistem açılırken motor sesi çıkartıyor

Fan sesi olabilir, fan sistem açıldığı anda tam hıza geçiyor olabilir, sonra hızı düşüyor olabilir. Kasayı sallayınca da fan bir yere hafifçe vuruyor olabilir. Çünkü PSU patlamadığı sürece yapacağı en gürültülü ses fan sesidir. Ve evet, bu PSU her ne kadar kalitesiz olsa da anında patlasa firma batardı o yüzden C4 muamelesi yapan arkadaşları kale almayın ama yine de değiştirmeye bakın en kısa sürede. Ben 8 aydır 500W Rampage 80+ kullanıyorum, sistem çok güç çekmediği için fan sesi bile duymadım, sadece son birkaç haftadır kirlendiği için biraz daha fazla sıcak hava veriyor o kadar.
@CheroR

Anında patlamayı değil de uzun vadedeki zararı kast ediyorlar sanırım. Çünkü böyle PSU'ların her an ne yapacağı belli olmaz.

Anında patlamayı değil de uzun vadedeki zararı kast ediyorlar sanırım. Çünkü böyle PSU'ların her an ne yapacağı belli olmaz.
Sanırım tam yükte dayanamadığını belirtiyorlar. Tabi evde OC veya sıvı nitrojen kullanıp 6GHz yapmayacaksanız o kadar yüksek güç hiçbir PSU çekmez bence.

Bu PSU'yu ne kadardır kullanıyorsunuz. Genelde soğukken açılınca böyle olur. Bilgisayar uzun süre açık durduktan sonra reset atarsanız bu ses gelmez. Eğer sizde de aynı durum varsa bu korkulacak bir şey değil, çoğu kalitesiz PSU'larda aynı olay var. Kendimden biliyorum. 😆 En kısa sürede PSU'nuzu değiştirmenizi öneriyorum çünkü asıl sorun ses çıkartması değil her an patlamaya hazır olması. Aynı zamanda çok elektrik yer.
Evet bende de öyle 😁

Dediğim gibi bu durumda bir sıkıntı yok fakat yeni bir PSU almanızı şiddetle öneriyorum. Eğer sisteminizi yazarsanız size PSU önerebilirim.
Çok teşekkür ederim ama şuan bir PSU almak için param yok daha sonra ben kendim bulacağım inşallah sorunu kaynağı PSU faninin sabit olmamasiymis az önce açtım baktım ve PC aniden açılınca da fan birden hıza bindiginden dolayı fan yerinden hafif oynuyor ve o ses meydana geliyor herkese teşekkür ederim

Geri
Yukarı